Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İzmir’de Şubat ayında ‘Çin’ rüzgarı esecek!

25 Aralık, 2017 | 10:34

Çinliler ‘Bahar Bayramı’ kapsamında İzmir’e gelecek. ‘Çin Bahar Bayramı’ etkinliğine imza atmaya hazırlanan Çin’in 4. büyük kenti olan Chengdu, İzmir fuarcılığıyla yakında ilgileniyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu’nu ziyaret eden Çinli yöneticiler, ülkelerindeki firmalara “İzmir’deki fuarlara katılın” çağrısı yapacaklarını belirtiler.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çin’in en büyük 4. büyük kenti olan Chengdu’dan gelen heyetini misafir etti. Çin Komünist Partisi Chengdu Komitesi Sekreter Yardımcısı ve Chengdu Belediye Başkan Vekili Zhu Zhihong başkanlığındaki temsilciler, başkan Kocaoğlu’na 2018 yılında İzmir’de gerçekleştirilmesi planlanan ‘Çin Bahar Bayramı’ çerçevesindeki kültürel etkinliklerle ilgili bilgileri paylaştı.

Zhihong: İki şehir birbirine çok benziyor

Çin’in İzmir Başkonsolosu Liu Zengxian’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Zhu
Zhihong, İzmir’in özellikle ekonomik bakımdan çok dinamik bir kent olduğunu ifade etti.
Zhu Zhihong, iki şehrin birbirine çok benzediğini belirterek, “İzmir’in çok önemli bir fuar kenti olduğunu biliyoruz, biz de fuarlara çok önem veriyoruz. Ülkemize döndüğümüzde, Çin’deki şirketlere, son yıllarda hızlı büyüme kaydeden İzmir Fuar’ına katılmalarını söyleyeceğiz” diye konuştu.

İzmir’de 2018 Şubat ayında gerçekleştirecekleri ‘Çin Bahar Bayramı’nda ülkelerinin kültürünü tanıtacaklarını ifade eden heyet başkanı, 20 kişilik bir sanat grubuyla Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde geleneksel ‘yüz değiştirme’ tiyatro etkinliğine imza atacaklarını da ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aziz Kocaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Chengdu, Chengdu Belediye Başkan Vekili Zhu Zhihong, Çin, Çin Bahar Bayramı, Çin Başkonsolosluğu, çin komünist partisi, Çin Turizmi, İzmir, İzmir Çin Fuarı, Liu Zengxian,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları