Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İzmir turizm açısından tarihi günlerinden birini yaşıyor

28 Mayıs, 2011 | 15:29

Bakan Günay: İzmir turizm açısından tarihî günlerinden birini yaşıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay İzmir’e turizm yatırımı yapmayı planlayan TUI Yönetim Kurulu Üyesi ve Magic Life Üst Yöneticisi Andreas Karsten’le biraraya geldi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir’e 40 milyon euroluk turizm yatırımı yapmayı planlayan TUI Yönetim Kurulu Üyesi ve Magic Life Üst Yöneticisi (CEO) Andreas Karsten’le biraraya geldi. Görüşmenin ardından İzmir Hilton Oteli’nde düzenlenen basın toplantısında Bakan Günay, 2000’li yılların başında dünya turizminde 17. sırada yer alan Türkiye yedinciliğe kadar yükselmesine rağmen İzmir’in aynı ölçüde gelişme sağlayamadığını belirtti. İzmir merkezli Kuzey Ege ‘nin, turizmde yeni destinasyonlar oluşturma hedeflerine çok uygun olduğuna dikkati çekerek, İzmir’in yatak kapasitesinin Antalya’nın 10’da biri seviyesinde olduğunu vurguladı. Geç kalmış olmayı şansa da dönüştürülebileceklerini ifade eden Bakan Günay, bunun için dünyanın ilgisini Ege Bölgesi’ne çekmek gerektiğini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı, Ege Bölgesi’nin tanıtımı için gerekli çalışmaların yapıldığını anlattı. Türkiye’de 15 otel sahibi, 25 oteli işleten, 100’den fazla otelle anlaşması bulunan Karsten’i Dalaman’daki otellerinin açılışında İzmir’e davet ettiği belirten Ertuğrul Günay, tekliflerini kabul ederek Selçuk, Pamucak, Şirince, Seferihisar Doğanbey, Efes ve yakın çevresinde incelemelerde bulunduğunun bilgisini verdi.

Bakan Günay, 30 Mayıs – 1 Haziran 2011 arasında Türkiye ile Rusya turizm ajansları yetkililerinin katılacağı çalışma grubu toplantısının da İzmir’de yapılacağını da sözlerine ekleyerek, “Bir iki yıl içinde Rusların, Almanları geçip Türkiye’ye gelen turist sayısında birinci sıraya yerleşeceğine inanıyorum. Ruslar, Antalya ve Mersin yöresine gelecek. Almanlara ise yeni ve daha farklı destinasyonlar gerekiyor. Avrupa’nın olgunlaşan turizm pazarlarında yüksek kaliteli, işin içine tarihi, gastronomiyi ve sağlık imkanlarını da katan yeni sunumlar yapmamız lazım. İzmir merkezli Ege Bölgesi, bunun için çok önemli.” şeklinde sözlerini dürdürdü.

Andreas Karsten Antalya bölgesini çok  sevdiğini ancak kalabalık olduğunu belirterek, “Kaliteli turizm için çok uygun. Bakan Günay’ın vizyonu çok geniş olduğu için bu bölgede bize çok yardımcı olacağına ve iyi sonuçlar alacağımıza eminim. İlk aşamada bölgeye 40 milyon euroluk yatırım planlıyoruz.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Bölgesi, Bakan Günay, Efes, Ege Bölgesi, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay İzmir, Hilton Oteli, İzmir Hilton Oteli, İzmir Turizm, Kültür ve Turizm Bakanı, Kuzey Ege, Pamucak, Seferihisar Doğanbey, Selçuk, Şirince,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları