Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İzmir Torbalı’da 2000 Yıllık Heykel Yerine Osmanlı Tuğrası Konuldu

05 Nisan, 2017 | 18:10
Torba Tarihi Heykel Osmanli Tugra

Torba Tarihi Heykel Osmanli Tugra

 

İzmir’in Torbalı İlçesinde  2000 Yıllık İkiz Kızlar Heykeli Yerine Osmanlı Tuğrası Konuldu

 

İzmir’in Torbalı İlçesinin en büyük meydanı olarak adlandırılan Atatürk Meydanında senelerdir yer alan tanrıça Demeter ve kızı Kore (Persephone)  heykeli, ilçenin 5000 yıllık tarihini simgeleyen ve 1970’lerde ilçenin yakınında olan Metropolis Antik kenti kazılarında bulunan M.Ö. 2. yüzyılına ait olan heykelin orijinali İzmir Arkeolojik Müzesine götürülmüş, bir kopyası ise Torbalı İlçesi Atatürk Meydanı’na dikilmişti.

Torbalı’nın AK Partili Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçenin simgesi haline gelen heykeli kaldırtarak, yerine metalden yapılan Osmanlı Tuğralı Ay Yıldız figürü diktirdi. Daha önce sökülen ikiz kız kardeşler heykelinin neden kaldırıldığı ve neden değişiklik yapıldığıyla ilgili Torbalı Belediyesi tarafından henüz resmi bir açıklama gelmedi.

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları