Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İzmir Torbalı’da 2000 Yıllık Heykel Yerine Osmanlı Tuğrası Konuldu

05 Nisan, 2017 | 18:10
Torba Tarihi Heykel Osmanli Tugra

Torba Tarihi Heykel Osmanli Tugra

 

İzmir’in Torbalı İlçesinde  2000 Yıllık İkiz Kızlar Heykeli Yerine Osmanlı Tuğrası Konuldu

 

İzmir’in Torbalı İlçesinin en büyük meydanı olarak adlandırılan Atatürk Meydanında senelerdir yer alan tanrıça Demeter ve kızı Kore (Persephone)  heykeli, ilçenin 5000 yıllık tarihini simgeleyen ve 1970’lerde ilçenin yakınında olan Metropolis Antik kenti kazılarında bulunan M.Ö. 2. yüzyılına ait olan heykelin orijinali İzmir Arkeolojik Müzesine götürülmüş, bir kopyası ise Torbalı İlçesi Atatürk Meydanı’na dikilmişti.

Torbalı’nın AK Partili Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçenin simgesi haline gelen heykeli kaldırtarak, yerine metalden yapılan Osmanlı Tuğralı Ay Yıldız figürü diktirdi. Daha önce sökülen ikiz kız kardeşler heykelinin neden kaldırıldığı ve neden değişiklik yapıldığıyla ilgili Torbalı Belediyesi tarafından henüz resmi bir açıklama gelmedi.

 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları