Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İzmir’de şiddetli yağış su baskınlarına neden oldu

19 Ekim, 2010 | 09:57

İzmir’de gece şiddetini artıran yağışlar birçok ev ve işyerinin sular altında kalmasına neden oldu.

Yurt genelinde etkisini gösteren yağışlı hava, İzmir’de şiddetini arttırdı. Gece saatlerinde yağmur nedeniyle çok sayıda ev ve işyerini su bastı. Şehir merkezindeki yollar yağış sebebiyle göle döndü.

Zor anlar yaşayan vatandaşlar, ellerindeki plastik leğen, tas ve kovalarla evlerine dolan yağmur sularını tahliye etmeye çalıştı. Rögar kapaklarının tıkanması nedeniyle suların biriktiği yollarda araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Dizlerine kadar ıslanan vatandaşlar evlerine gidebilmek için mecburen suyla dolu sokak ve caddelerden geçtiklerini, başka alternatiflerinin olmadığını belirtti. Bayraklı ilçesinde oturan bir vatandaş, “Her yağmurda aynı şey oluyor. Dükkanlarımızın önü sularla doldu. Kimsenin ilgilendiği, yardım ettiği yok. Her yağmur aynı sorun. Her taraf sulara teslim oldu” dedi.

Uzundere semti 3959/21 sokak 7 numarada oturan Musa Kurt ve ailesi, eşyalarının mahvolduğunu söyledi. Musa Kurt, “Yağmur her yağdığında bu çileyi çekmekten bıktık, yetkililer artık alt yapı sorunlarıyla ilgilensin” diye tepkisini gösterdi. Aynı mahallede oturan 70 yaşında Emine Kara ise, akan bütün çamurun evlerine girdiğini tek başına perişan olduğunu ifade etti.

Yağış, İzmir şehir merkezi başta olmak üzere Çiğli, Karşıyaka, Bornova, Buca, Hatay, Narlıdere, Karabağlar gibi ilçelerde de etkili oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı çok sayıda personel ve araç, gece boyu yoğun çalışmalarda bulundu. Yağmur etkili şekilde devam ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bornova, Buca, Çiğli, Hatay, İzmir, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, İzmir Fuarları, İzmir Şiddetli Yağış, İzmir Su Baskınları, İzmir Yağış, İzmir Yağış Su Baskını, Karabağlar, Karşıyaka, Musa Kurt, Narlıdere, Turizm Gazetesi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları