Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İzmir Selanik arası feribot seferleri başlayacak

10 Mart, 2016 | 11:05

İzmir Selanik arası feribot seferleri başlayacak Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye- Yunanistan 4. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısında bir araya geldi.

İzmir’de gerçekleşen Türk-Yunan Zirvesi iş dünyasına umut verdi. Zirvede atılan en somut adımlardan biri ise İzmir-Selanik arasında feribot seferleri başlatılması için anlaşma imzalanması oldu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ikili görüşmelerin ardından yaptığı açıklamada, İzmir-Selanik arasında feribot işleyeceğini, Ankara-Atina arasında direk uçuş olacağını ve İstanbul’dan Yunanistan’ın bir kentine hızlı tren yapılacağını söyledi.

Anlaşmaya göre, İzmir-Selanik hattında haftanın 3 günü feribot seferi gerçekleştirilecek. Anlaşmanın detayları şöyle:

İzmir ve Selanik arasında araç ve yolcu taşıyan ‘ropax’ denen gemi işletilecek. Gemi, Yunanistan’a ait olacak.  10 araba, 40 TIR ve 300 yolcu kapasiteli olan gemi haftanın 3 günü sefer yapacak.  Yolculuk 255 mil, yaklaşık 10 saat sürecek. 

Feribot seferleri iki ülke arasındaki ticareti artıracak.  Feribot seferlerinin iki ülke arasındaki bavul ticaretini de artırması bekleniyor. Seferler iki ülke arasında yılda 1 milyonu aşkın turist geçişi sağlayacak. Turistler, İzmir’den Selanik’e gidip tek gece kalıp dönebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aleksis Çipras, Selanik, Selanik feribot, Selanik izmir, Selanik Turu, Selanik Yunanistan, Yunanistan Başbakanı, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları