Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İzmir’de sağlık turizmi incelemeleri

20 Şubat, 2013 | 12:50

İzmir'de sağlık turizmi incelemeleri İzmir’in sağlık turizmi potansiyelini  incelemek için  Berlin’den gelen 13 kişilik heyet, Şifa Üniversitesi Bornova Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın organizasyonuyla gelen, Alman Sağlık Konfederasyonu yetkilileri, seyahat acenteleri yöneticileri ve gazetecilerin yer aldığı 13 kişilik heyete Türkiye’nin Almanya Büyükelçiliği Kültür Müşavirliği yetkilisi Egemen Cantürk, İzmir Sağlık İl Müdür Yardımcısı Cengiz Balaban ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü yetkilileri eşlik etti. Program kapsamında bazı özel sağlık kurumları da ziyaret edildi.

Misafir heyeti Şifa Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halil Armağan Arıcan, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Vedide Tavlı, Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Talat Tavlı ve Şifa Üniversitesi Hastanesi Uluslararası Hasta Departmanı yöneticileri karşıladı.

Ziyaret sırasında bir sunum yapan Prof. Dr. Tavlı, Şifa Üniversitesi ve Hastanesi konusunda bilgi verdi. Şifa’nın sağlık hizmetlerinde 33 yıllık birikime sahip olduğunu, bu tecrübeyle birlikte sağlık alanındaki en gelişmiş teknolojiyi de kullandıklarını kaydetti. Sunumun ardından Alman yetkililer, Uluslararası Hasta Departmanı yöneticileriyle Almanya’dan İzmir’e hasta getirilmesi konusunda karşılıklı görüşmeler yaptı. Heyet daha sonra hastaneyi gezerek ziyaret programını tamamladı.

Gezinin İzmir ve Ege Bölgesi’nin başta termal olmak üzere sağlık turizmi alanındaki potansiyelini tanıtmaya yönelik olduğunu belirten büyükelçilik yetkilisi Cantürk, “Türkiye’nin termal tesisler yönünden zenginliği, Avrupa’da yeterince tanınmıyor. Bunu Almanlara göstermek ve tanıtmak istedik, çünkü Almanlar, termal konusunda öncelikle kendi ülkelerini tercih ediyor. Almanya dışında da genellikle Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Polonya gibi Doğu Bloku ülkelerine gidiyorlar. Özellikle bu turistleri ülkemize çekmeyi planlıyoruz. Sistematik bir çalışmayla böyle bir sinerji oluşturabileceğimizi düşünüyorum.” dedi.

Alman heyet, İzmir’den sonra Denizli’ye geçerek bazı termal tesisleri gezdikten sonra ülkesine döndü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Sağlık Konfederasyonu, Almanya, Almanya Berlin, Bornova, Halil Armağan Arıcan, İzmir, izmir sağlık turizmi, İzmir Sağlık Zirvesi, izmir şifa, şifa hastanesi, Şifa Üniversitesi, Talat Tavlı, Turizm Haberleri,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları