Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İzmir’de sağlık turizmi incelemeleri

20 Şubat, 2013 | 12:50

İzmir'de sağlık turizmi incelemeleri İzmir’in sağlık turizmi potansiyelini  incelemek için  Berlin’den gelen 13 kişilik heyet, Şifa Üniversitesi Bornova Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın organizasyonuyla gelen, Alman Sağlık Konfederasyonu yetkilileri, seyahat acenteleri yöneticileri ve gazetecilerin yer aldığı 13 kişilik heyete Türkiye’nin Almanya Büyükelçiliği Kültür Müşavirliği yetkilisi Egemen Cantürk, İzmir Sağlık İl Müdür Yardımcısı Cengiz Balaban ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü yetkilileri eşlik etti. Program kapsamında bazı özel sağlık kurumları da ziyaret edildi.

Misafir heyeti Şifa Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halil Armağan Arıcan, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Vedide Tavlı, Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Talat Tavlı ve Şifa Üniversitesi Hastanesi Uluslararası Hasta Departmanı yöneticileri karşıladı.

Ziyaret sırasında bir sunum yapan Prof. Dr. Tavlı, Şifa Üniversitesi ve Hastanesi konusunda bilgi verdi. Şifa’nın sağlık hizmetlerinde 33 yıllık birikime sahip olduğunu, bu tecrübeyle birlikte sağlık alanındaki en gelişmiş teknolojiyi de kullandıklarını kaydetti. Sunumun ardından Alman yetkililer, Uluslararası Hasta Departmanı yöneticileriyle Almanya’dan İzmir’e hasta getirilmesi konusunda karşılıklı görüşmeler yaptı. Heyet daha sonra hastaneyi gezerek ziyaret programını tamamladı.

Gezinin İzmir ve Ege Bölgesi’nin başta termal olmak üzere sağlık turizmi alanındaki potansiyelini tanıtmaya yönelik olduğunu belirten büyükelçilik yetkilisi Cantürk, “Türkiye’nin termal tesisler yönünden zenginliği, Avrupa’da yeterince tanınmıyor. Bunu Almanlara göstermek ve tanıtmak istedik, çünkü Almanlar, termal konusunda öncelikle kendi ülkelerini tercih ediyor. Almanya dışında da genellikle Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Polonya gibi Doğu Bloku ülkelerine gidiyorlar. Özellikle bu turistleri ülkemize çekmeyi planlıyoruz. Sistematik bir çalışmayla böyle bir sinerji oluşturabileceğimizi düşünüyorum.” dedi.

Alman heyet, İzmir’den sonra Denizli’ye geçerek bazı termal tesisleri gezdikten sonra ülkesine döndü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Sağlık Konfederasyonu, Almanya, Almanya Berlin, Bornova, Halil Armağan Arıcan, İzmir, izmir sağlık turizmi, İzmir Sağlık Zirvesi, izmir şifa, şifa hastanesi, Şifa Üniversitesi, Talat Tavlı, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları