Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İzmir’de Kruvaziyer bereketi

17 Ekim, 2014 | 10:23

İzmir, aynı anda gelen 4 kruvaziyer gemisiyle bayram havası yaşadı. İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Alsancak Limanı’na yanaşan gemilerin herkesi mutlu ettiğini söyledi.

Costa Crociere’ya ait Costa Deliziosa, Costa Pacifica ve Costa Neoromantica gemileri ile MSC Crociere’ye ait MSC Preziosa gemilerinin, kente 10470 yolcu, 4614 tayfa gelmesinin son zamanlarda düşüş endişesi yaşayan Kruvaziyer Turizmde bayram havası estirdiğini belirten Demirtaş, “Yanaştıracak yerimiz olsa da 5-6-7 gemiyi aynı anda ağırlayabilsek ve İzmir daha fazla pay alabilse. Tüm çabalarımız bu hayalimizi gerçekleştirmek için” dedi.

Hürriyet’in gazetesinin haberine göre, Demirtaş gelen yolculardan 3 bin 220’sinin turlara turlara katılırken, 7 bin 250 kişinin ise bağımsız olarak İzmir’i gezdiğini hatırlattı, “Kentimize bir günde bu kadar turisti ağırlamak çok önemli. Çerezden giysiye kadar bir çok farklı kalemde alışveriş yaptılar. Restoranlarda büyük doluluk yaşandı. İzmir’e bereket geldi” diye konuştu.

Albatros adlı bir geminin İzmir’e ilk kez geldiğini vurgulayan Demirtaş, “Yaptığımız çalışmalar sonucunda, bazı şirketler rotalarına İzmir’i de katıyor. Artık İzmir’in 2-3 gemi ile değil aynı günde dev gemiler ile konuşulmaya ihtiyacı var. Şu anda direk uçuşlarla ilgili çalışma gerçekleştiriyoruz. Eğer çalışmamız sonuç verirse İzmir’de yolcu değişimi yapılması için yol açılmış olacak. Çünkü terminal konusundan öte İzmir’de uçuşlar için çalışma yapılması gerekiyor. Otellerimiz açılıyor, şehir merkezinde yatak kapasitemiz artıyor. Bunlar yolcu değişimi için önemli noktalar” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Costa Deliziosa, Costa Pacifica, Ekrem Demirtaş, İzmir, İzmir alsancak limanı, İzmir gemi turu, İzmir Kruvaziyer, İzmir Ticaret Odası, İzmir Turizm, Kruvaziyer Turizm, MSC Crociere, MSC Preziosa,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları