Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İzmir ‘de Kuzey Kıbrıs tanıtım günleri başladı

26 Temmuz, 2011 | 10:55

İzmir Gündoğdu Meydanı ‘nda yapılan KKTC ( Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) tanıtım günleri etkinliği başladı.

KKTC Turizm , Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Kuzey Kıbrıs ‘a 13 değişik ülkeden charter seferleriyle turist getirdiklerini söyledi. Üstel, ”Ambargo ve baskılara rağmen Kuzey Kıbrıs’ta şu anda yüzde 80-85 dolayında doluluk yaşamaktayız” dedi.

Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, ”2011 Türkiye’de Kuzey Kıbrıs Yılı” çerçevesinde İzmir Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen ”Kuzey Kıbrıs Tanıtım Günleri” etkinliklerinin başlaması dolayısıyla yapılan törene katıldı. Bakan Üstel törende yaptığı konuşmasında, Kuzey Kıbrıs’ı bir kez daha anavatana tanıtmak için birtakım plan ve projelerle yola çıktıklarını söyledi.

Akdeniz çanağının değerli bir adasında bulunan Kuzey Kıbrıs ‘ın lokomotif sektörünün turizm olduğunu belirten Üstel  : ”Turizmde karşılaştığımız ambargolar ve dünyanın uyguladığı izolasyonları kırmak için her platformda anavatanımızla birlikte mücadele etmekteyiz. Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği ile yaptığımız bazı çalışmalarla bugün Kıbrıs’a 13 değişik ülkeden charter seferleriyle turist getirmekteyiz. Bu yıl ilk defa izolasyonları kırdık ve birtakım ambargo ve baskılara rağmen Kuzey Kıbrıs’ta şu anda yüzde 80-85 dolayında doluluk yaşamaktayız. Bu bize onur ve gurur vermektedir” dedi.

İzmir Valisi Cahit Kıraç da Kuzey Kıbrıs ‘ın coğrafi konumuyla tanınırlığı arasında uyumsuzluk olduğunu ifade ederek, ”Dünyanın her tarafından ilgi gören bir Kuzey Kıbrıs arzuluyoruz” dedi.

Kıbrıs Türk halk dansları gösterisi ile SOS Müzik Grubu’nun konserinin yer aldığı etkinlikte, Kuzey Kıbrıs turizmini tanıtıcı katalog ve broşürler dağıtıldı, Kıbrıs Türk mutfağından örnekler sunuldu. Etkinlikler, gösteri ve konserler devam edecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2011 Türkiye'de Kuzey Kıbrıs Yılı, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Kıbrıs, Kıbrıs Tur, Kıbrıs Turizm, KKTC Turizm, Kuzey Kıbrıs, Kuzey Kıbrıs Tanıtım Günleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Lefkoşa Büyükelçiliği, Türkiye'de Kuzey Kıbrıs Yılı, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliği,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Onur
26 Temmuz, 2011

teşekkürler

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Temmuz 26th, 2011 at 14:06 Onur mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları