Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ITB Berlin Turizm Fuarı, TÜROB Markajında

05 Mart, 2017 | 09:24

itb berlin fuari

ITB Berlin Turizm Fuarı, TÜROB Markajında Haftaya Başlıyor

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) üst yönetimi, bu kez de Türkiye’nin en büyük pazarlarından biri olan Almanya’da 8-12 mart arasında gerçekleşecek olan ITB Berlin Turizm Fuarını yakın takibe aldılar. TÜROB Başkanı Timur Bayındır, bu fuar ile en yakın ön görüyü elde edeceklerini belirtti. TÜROB üst düzey yönetimi, Türkiye için pazarlama çalışmalarına devam ederken, ITB Berlin Turizm fuarı ise gelecek durakları olarak gözükmekte ve Türkiye için önemli bir fuar olduğu ve Almanya pazarının durumunu belirginleştirecek bir pazar. Bu neden ile TÜROB üst düzey yönetimi ITB Berlin Turizm fuarında tam kadro bulunmayı hedefliyor ve sektörel bazda temaslarda bulanacakları belirtiliyor.


 

ITB Berlin Turizm Fuarının Önemi

ITB Berlin Turizm Fuarı, 51. kez düzenlenecek ve 8-12 mart arasında Almanya’nın Berlin kentinde kapılarını turizm profesyonellerine açacak. ITB Berlin Turizm Fuarı’nı önemli kılan en öenmli faktör, 5 kıtadan 187 ülkenin, dünyanın iş hacmi anlamında en büyük ve önemli turizm fuarı olarak kabul edilmesidir.

Organizasyon kapsamında düzenlenecek ITB Kongre Günleri etkinliklerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye’yi tanıtıcı sunumlar ile ülkenin imajını arttırmak ve pozitif bir algı yaratılması hedefleniyor. TÜROB Başkanı Timur Bayındır ise, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu ‘Komşunu da Al Gel’ kampanyası ile de tanıtım faaliyetlerinde olumlu bir etki olacağını dile getirdi. Ayrıca, bu kampanyanın, fuar ile birlikte tanıtım faaliyetlerine start verileceğini belirtti.

 

ITB Berlin Fuarı 2017’nin Gidişatını Belirleyecek

ITB Berlin Turizm Fuarı, Türkiye için  iki açıdan büyük önem teşkil ettiğini belirten Sayın Bayındır; “Birincisi, Almayan ülkemizin en büyük kaynak pazarlarından biri, hatta ilki diyebiliriz. İkincisi, ITB Berlin Turizm fuarı dünya genelinde turizm sektörünün nabzını tutan en önemli organizasyon olması nedeniyle, fuara katılımımızda hem Almanya’dan gelecek iş hacmine yönelik, hem de sektörel olarak 2017 yılında neler olacağı ön görülerini elde edebiliriz” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, ITB Berlin Turizm Fuarı, Turizm Fuarı, TUROB Başkanı Timur Bayındır,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları