Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ITB Berlin fuarında İzmir’in EXPO adaylığı da tanıtıldı

12 Mart, 2013 | 14:18

ITB Berlin fuarında İzmir'in EXPO adaylığı da tanıtıldı ITB Berlin fuarında İzmir’in EXPO adaylığı da tanıtıldı/Turizm Haberleri

Dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Berlin’e kendi standıyla katılan İzmir Ticaret Odası (İZTO), hem şehri hem de EXPO 2020 adaylığını tanıttı. Almanya’nın başşehri Berlin’de 6-10 Mart 2013 arasında düzenlenen fuara her yıl katılan İZTO, bu yıl daha büyük ve özel bir stantla yer aldı. İzmir’i temsil eden İZTO Meclis Üyesi Veysi Öncel, fuara İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ)’nin tasarımı olan 61 metrekarelik kendi stantlarıyla katıldıklarını belirterek, “Türkiye’den bu şekilde kendi standıyla katılan tek oda ve kurum bizdik. Diğer kurum ve şirketler, büyük oranda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın pavyonunun altında yer aldı.” dedi.

İlk iki gün sadece profesyonellere, diğer günler halka açık olan fuarda ziyaretçilere, İzmir’i tanıtıcı binlerce döküman ile EXPO 2020 adaylığına ilişkin broşürler dağıttıklarını belirten Öncel, şöyle konuştu: “Stantta ayrıca devamlı olarak İzmir tanıtım filmimiz gösterildi. Gerek profesyonel ziyaretçiler gerekse halktan katılanlar, standımıza büyük ilgi gösterdi. Standımızın geniş olması sayesinde İzmirli firmalar, görüşme ve toplantılarını da burada yaptı. Görüştüğümüz tur operatörleri, Türkiye ve İzmir’in satışlarından memnun olduklarını ifade etti Almanya satışlarımızın geçen yıla göre yüzde 5-10 artacağına inanıyoruz. EXPO adaylığımızın tanıtımı açısından da çok yararlı bir fuar oldu.”

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ise turizme büyük önem vermeleri sebebiyle başta ITB Berlin olmak üzere dünyadaki önemli turizm fuarlarına katıldıklarını söyledi. Bugüne kadar ITB Berlin’e Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın organizasyonu altında katıldıklarını ifade eden Demirtaş, “Bu yıl ise kendi standımızla ayrı bir şekilde katılarak farkımızı ortaya koymak istedik. İEÜ’nün ödüllü standıyla katıldık; büyük ilgi görürken güçlü ve etkin bir tanıtım yaptığımız gibi farkımızı da ortaya koyduk. Almanya’nın ardından İsveç ve Rusya’daki turizm fuarlarına da katılarak, üyelerimizin ve kentimizin turizmden aldığı payı arttırmak için çalışmalarımız devam edecek. Bu fuarlarla kentimizin EXPO 2020 adaylığına da tanıtım açısından katkı yapmış olacağız.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Berlin Fuarı, EXPO, EXPO 2020 adaylığı, EXPO adaylığı, ITB, ITB Berlin, ITB Berlin Fuarı, ITB Berlin Fuarı 2013, İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları