Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İtalya’nın Sardinya Adasındaki Gizem

18 Mayıs, 2017 | 16:06
Sardinya Adası

Sardinya Adası

İtalya’nın Sardinya Adasındaki Seyahatinizde İlginizi Çekecek Gizem

İtalya’nın balayı tatilleri ve italya’nın sahilleri ile ünlü adası Sardinya adası 8000 yıllık bir gizemi içinde saklamaktadır. Günümüzde Sardinya adasında yaşayan bazı Sardinyalılar, Akdeniz’in balayı adasını Mezolitik dönemde kolonileştirdikleri ortaya çıktı. Sardinya adasının sıra dışı şekilde nüfusunun büyük çoğunluğunun 8000 ile 2000 yıl önce, Neolitik dönem ve Tunç çağı esnasında, ada da yaşamış insanların soyundan gelen insanların yaşadığı belirtildi.

Sardinya Adası Akdeniz’in Balayı Cenneti Huddersfield üniversitesi’nden araştırmacı Dr. Maria Pala, Akdeniz’in genetik sırlarının ortaya çıkmasına yardım eden bir projede yer alıyor. Sonuçlardan biri modern Sardinyalıların Mezolitik dönemde adayı kolonileştiren insanlardan gelmiş olabileceklerini gösteriyor.

Sardinya adası, İtalya’ya bağlı bir ada olarak Akdeniz’in ikinci büyük adasıdır. Sardinya’nın sahilleri turkuaz ve beyazın renk uyumunu yansıtan adalardandır. Plajları ile ünlü olan adayı daha çok balayı çiftleri seçmektedir. Yat ve yelkenlerinde demirlediği adanın en ünlü ve canlı noktası Costa Smeralda (Zümrüt Sahil)’dir. İtalya otelleri ve doğal sahilleri ile ünlüdür.

Sardinya Adasında Gezilecek Yerler

 

Sardinya’da Kültür & Sanat, Porto Cervo

 

Porto Cervo Sardunya

Porto Cervo Sardunya

Porto Cervo, Sardinya adasının modern sanat ve kültürünü oluşturan bir bölgedir. Burada Promenade du Port’u ziyaret ederken, özel tasarım butikler, sanat galerileri, şık restoran, barları ile popüler bir bölgedir. Ayrıca Porto Cervo’da yer alan MDM çağdaş sanat galerisi ve müzesi de ünlü yerlerindendir.

 

Sardinya’ya Tepeden Bakmak, Monte Mora

 

Monte Mora Tepesi

Monte Mora Tepesi

Monte Mora, Sardinya adasını tepeden görmek isteyenler için tam istenilen yerdir. Adaya birde tepeden bakarak, tadını çıkarmanız için tırmanış yapmanı gerekecektir.

 

Sardinya’ya Has Lezzetleri Tatmak

 

Sardinya Şarapları

Sardinya Şarapları

Sardinya adası doğal güzelliğinin yanı sıra güzel şarapların ve doğal peynirlerin üretildiği bir yerdir. Yıllanmış şarapları ile ünlü olan ada’da, Costera di Sernegna, Argiolas Perderea ve Contini gibi şaraplar tavsiye edilebilir tadım için. Ayrıca adanın en ünlü peyniri ise Pecorino yıllandırılmış peyniridir.

 

Sardinya’da Tarihi ve Kültürel Miras Gezisi

 

Cagliari Arkeoloji Müzesi

Cagliari Arkeoloji Müzesi

Sardinya adasında tarihi ve kültürel kalıntılar ile müzeler de bulunmaktadır. Cagliari’de Roma dönemi antik tiyatrosu mevcuttur. Sulci’de Fenikelilerden kalma The Phoenican arkeolojik kalıntıları bulunmaktadır. Bu kalıntıların yanı sıra, Cagliari Ulusal Arkeolojik Müzesi ve  Pinacoteca Müzesi ve Sanna Müzesi antik ve Roma dönemi eserlerini sergileyen müzelerdir.
Yazın tatil planı düşünüyorsanız, Akdeniz’in balayı ve tropik cenneti Sardinya Adasında tatil fırsatlarını düşünmeniz tavsiye edilir. Sardinya Adası, Akdeniz adalarında en ünlü ve popüler olmasına karşın, ekonomik açıdan zorlamayacak bir tatil destinasyonudur. Sardinya adası tatil planı için tavsiye edilebilecek fırsat acenteler arasında (WTS) World Travel Service seyahat hizmeti vermektedir.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gizem, İtalya, Sardinya adası, Sardinya Adası İlgi Çekecek Gizem, sardinya adası tatili, Sardinya Adasında Gezilecek Yerler, Sardinya Balayı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları