Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İtalya’nın Kültürü Kadar Popüler İtalya Plajları

12 Temmuz, 2017 | 15:34

İtalya

Romantik bir tatil isteyenler için, İtalya’nın kültürü kadar popüler İtalya Plajları’da, İtalya tatil planınızda yer alması gereken yerlerdendir.

İtalya, Roma İmparatorluğunun ve Hristiyanlığın merkez ülkesi olarak önemli bir değere sahiptir. Ama, İtalya aynı zamanda tarihi eserleri, doğal güzellikleri, mutfağı, kültürüyle de başlı başına bir turizm cenneti olarak ün salmış güney Avrupa ülkelerinden biridir. Aynı zamanda görülmesi gereken ve deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarabileceğiniz muhteşem İtalya plajları da denenmesi gereken güzellikler arasındadır.

Roma İtalya

İtalya turları yapmak isteyenler için önerilebilecek yerler arasında; Roma başkenti, Roma İmparatorluğunun ve günümüzde İtalya’nın başkenti olan, Hristiyanlığın kalbi Vatikan’ın bulunduğu Roma şehrinde bir çok gezilecek yer bulunmaktadır. İtalya turlarında bir kaç gününüzü ayırmanız gereken şehirde, Kolezyum, Pantheon, Trevi Çeşmesi, Aziz Petrus Bazilikası, Vatikan, İspanyol Merdivenleri, Kutsal Melek Kalesi, Sistina Şapeli ve daha fazlasını görme imkanınız bulunmaktadır.

Venedik İtalya

İtalya turunuzda görülmesi gereken bir başka şehir ise, UNESCO Dünya mirası listesinde yer alan Venedik, suların üstünde kanal ve köprüler ile kurulmuş olan İtalya’nın rönesans dönemi şehirlerinden biridir. Venedik şehrinin yapısı dışında, kendine has karnavalıyla da ünlüdür. Venedik Maske Karnavalı’na dünyanın dört bir yanından gelen turistler Venedik’in büyülü atmosferinde hem eğleniyor, hemde geziyorlar.

İtalya Tatilinizde, Zaman Ayırmanız Gereken İtalya Plajları

İtalya’nın kültürü ve tarihi kadar önemli ve görülmesi gereken İtalya plajları bulunmaktadır. Eğlenceli bir tatil ve deniz, kum, güneşin tadını çıkartmak için İtalya’nın önde gelen plajları ise;

Popüler Napoli Plajları

Positano Plaj İtalya

İtalya’nın doğal güzelliklerinin, İtalya’nın estetik mimarisi ile buluştuğu yerlerden biri olan Napoli Şehrinin, popülerliğini koruduğu plajları ve ufak kasabaları, ününe ün katan yerlerdendir. Positano ve Sorrento kasabaları muhteşem plajlara ev sahipliği yapmaktadır.

İtalya’nın Gizli Cennet Amalfi Plajları

Amalfi Sahilleri

Solerno şehrine bağlı Amalfi plajları İtalya’nın saklı cenneti. Amalfi plajları ayrıca Napoli şehrine bir saat uzaklıktadır. Muhteşem deniz manzarası ve İtalyan mutfağının güzelliklerini keşfedebileceğiniz ünlü yerlerden biridir.

Capri Adası Plajları

Carpi Da Luigi Beach İtaly

Dünya jet sosyetesinin uğrak yeri olan ve Akdeniz’deki muhteşem plajlara sahip adalardan biri olan Capri adası plajları, berrak ve temiz plajları ile turistler tarafından ilgi odağı olmaktadır.

Sicilya Adası Plajları

Sicilya Adası İtalya

İtalya’nın güneybatısında yer alan Sicilya adası İtalya’nın özerk bölgesidir. Başkenti Palermo’dur. Sicilya adasında görülmesi gereken yerler; Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, üniversite ve Republica Meydanı, Roma Amfi Tiyatrosu, Bellini Parkı.

Sardinya Adası Plajları

Sardinya Adası İtalya

Sardinya adası, İtalya’nın Akdeniz de yer alan adası, hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle turistleri cezbediyor. Balayı çiftlerininde ilgi gösterdiği Sardinya adası plajlarının berrak sularında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarma fırsatı mümkün.

Son yıllarda İtalya’nın tarihi değerleri ve kültürel varlıkları kadar, İtalya plajları da ziyaretçiler tarafından ilgi odağı olmaktadır. İtalya’nın Amalfi plajları, Carpi Adası plajları, Sardinya Adası plajları en ünlü sahillerindendir.  İtalya turu yapmak isteyenler için İtalya plajları otelleri muhteşem sahil manzarası eşliğinde, dünyanın ünlü mutfaklarından birinin tadını çıkartmanıza imkan sunmaktadır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amalfi sahilleri, İtalya, Pisa Kulesi, Roma, Roma İmğaratorluğu, Sardinya adası, Sicilya Adası, Venedik,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları