Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İtalyan turistler Sıcak Çermik’te kampa girdi

15 Ağustos, 2011 | 16:49

Sivas Belediyesi tarafından Sıcak Çermik Kaplıcaları’nda yapılan son düzenlemelerin ardından, kaplıca ilgi odağı olmaya başladı.

İtalya’dan gelen bir grup turist, Sivas Sıcak Çermik Kaplıcası’nda kampa girerek, çermiğin yer altı kaynaklarını inceledi.

İtalya’dan gelen turistler daha önce İzmit, Trabzon, Erzurum, Kars, Mardin, Van, Urfa ve Adıyaman illerini gezdikten sonra Sivas’a geldi.

14 karavan 30 kişilik grupla, Türkiye turuna çıkan İtalyan turistler, Sivas’ın tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Sıcak Çermik Kaplıcası’nda kampa giren turist kafilesi, Sivas ve kaplıcayla ilgili açıklama yaptı.

Kafile sözcüsü Diego Chignola, Sivas’a ve özellikle Sıcak Çermik’e hayran kaldıklarını dile getirerek, gezdikleri diğer illere göre Sivas’ı daha etkileyici bulduklarını söyledi.
İtalya’dan gelen turistler Sivas gezisi kapsamında ayrıca, Çifte Minare, Gök Medrese, Kongre Müzesi, Buruciye Medresesi ve Kent Meydanı’nda inceleme yaptı.

Turist kafilesi, Turizm Bakanlığı Profesyonel Turizm Rehberi Lale Erçakır koordinatörlüğünde gezilerine devam etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Buruciye Medresesi, Çifte Minare, Erzurum, Gök Medrese, İtalyan turist, İtalyan turistler, İzmit, Kars, Kongre Müzesi, Mardin, Sivas, Sivas haberleri, Sivas turizm, Sıcak Çermik, Sıcak Çermik Kaplıcaları, Trabzon, urfa, Van,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları