Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İtalyan müzisyen Pino Daniele 59 yaşında hayatını kaybetti

05 Ocak, 2015 | 09:26

Dünyaca ünlü İtalyan müzisyen Pino Daniele, geçirdiği kalp krizi sonucu 59 yaşında hayatını kaybetti.

İtalyan şarkıcı ve söz yazarı Pino Daniele, dün gece hayatını kaybetti. Şarkıcının ölüm haberini menajeri Ferdinando Salzano da doğruladı. Ünlü şarkıcı ve gitarist Pino Daniele, geçirdiği kalp krizi sonucu Toskana’daki evinde hayatını kaybetti. Pino Daniele 59 yaşındaydı.

Pino Danielle’nin ölüm haberi ilk olarak uzun süredir arkadaşı ve meslektaşı olan Eros Ramazzotti tarafından kamuoyuna açıklandı. Haberin ardından Laura Pausini gibi dünyaca ünlü İtalyan şarkıcılar Pino Danielle için taziye mesajı yayımladı.

19 Mart 1955’te İtalya’nın Napoli kentinde doğan Pino Daniele, pop, blues ve jazz alanında başarılı eserlere imza atmıştı. Sözyazarı ve aynı zamanda başarılı bir gitarist olan Daniele, müzik kariyerine ilk albümü Terra Mia ile 1977 yılında başladı.

Şarkıcının en büyük başarısı 1989 yıldan çıkardığı albümü Mascalzone Latino oldu. Pino Daniele son albümü Passi d’autore’yi 2004 yılında piyasaya sürmüştü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Eros Ramazzotti, Eros Ramazzotti italya, Eros Ramazzotti kimdir, Pino Daniele, Pino Daniele gitar, Pino Daniele hayatı, Pino Daniele italya, Pino Daniele italya napoli, Pino Daniele kariyeri, Pino Daniele kimdir, Pino Daniele öldü, Pino Daniele şarkıları, Pino Daniele toscana,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları