Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İtalyan mutfağı şef Terracciano’nun menüsü ile İstanbul’da tanıtıldı!

26 Kasım, 2018 | 13:27

İtalyan mutfağı şef Terracciano’nun menüsü ile İstanbul'da tanıtıldı!

İstanbul’da İtalyan mutfağının en güzel örnekleri sergilendi. İtalyan Ticaret Odası, İtalyan Şef Giovanni Terracciano’nun hazırladığı özel menü ile İstanbul’da bir öğle yemeği organize etti.

İtalyan mutfağı, Türkiye’de tanıtıldı. Türkiye ve İtalya arasında ticari ve kültürel ilişkilerin gelişmesi için, 130 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren İtalyan Ticaret Odası, İtalyan gastronomi kültürünün tüm dünyada eş zamanlı tanıtımı amacıyla her yıl düzenlenen “İtalyan Mutfağı Haftası” etkinlikleri kapsamında, ünlü İtalyan Şef Giovanni Terracciano’nun hazırladığı özel menü ile bir öğle yemeği düzenledi.

İtalyan mutfağı şef Terracciano’nun menüsü ile İstanbul’da tanıtıldı!

İtalyan Ticaret Odası’nın düzenlediği yemeğe, İtalya İstanbul Konsolosu Gabriele Ingrosso, İtalyan Ticaret Odası Başkanı ve Bell Holding CEO’su Livio Manzini ve İtalyan Ticaret Odası’nın Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

İtalyan Ticaret Odası Başkanı Livio Manzini, yemekte yaptığı konuşmada, İtalyan Mutfağı’nın başarısının; sinemada, müzikte olduğu gibi “tutku” olduğunu, dünyada yemekleri bir sanat gibi sunan tüm İtalyan Şeflerin de birer elçi olduğunu ifade etti.

Livio Manzini ayrıca, “Bu yıl üçüncüsü düzenlenen, İtalyan Mutfağı Haftası aynı anda 105 ülkede, 19-25 Kasım tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. İtalyan Dışişleri Bakanlığı tarafından koordine edilen ve Türkiye’de İtalyan Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilen bu etkinliğin amacı, İtalyan Mutfağı’nı ve kültürünü Türkiye’de tanıtmak ve ticareti desteklemek.” dedi.

Armani, Rossini ve Fellini’nin sevdiği yemekler

Şef Giovanni Terracciano’nun hazırladığı özel menüde; dünyaca ünlü modacı Giorgio Armani’nin en sevdiği yemek “Spaghetti alla Bisanzio” (domates soslu, mozarella peynirli ve fesleğenli spagetti), İtalyan opera bestecisi Gioacchino Rossini’nin adını da taşıyan gözde et yemeği“ Filetto alla Rossini” ve sinema dünyasının dehalarından yönetmen Federico Fellini’nin tatlı favorisi “zuppa inglese” yer aldı.

İtalyan Mutfağı Haftası çerçevesindeki tüm tanıtım etkinliklerinin ortak noktası; özgün gelenekler ve yüksek kaliteli ürünlere dayalı İtalyan gastronomisinin tanıtımının yanı sıra, İtalya’nın dünyada adından söz ettiren; sanat, müzik, sinema, ticaret, bilim ve tasarım alanlarında da organizasyonlar gerçekleştirmek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Armani, Fellini, Gabriele Ingrosso, İtalyan menü, İtalyan mutfağı, İtalyan Mutfağı Haftası, İtalyan şef, İtalyan Ticaret Odası, Livio Manzini, Rossini, Şef Giovanni Terracciano,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları