Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İtalya’dan British Airways ve Etihad’a 1 Milyon € Para Cezası

27 Haziran, 2017 | 07:25
Etihad ve British Airways

Etihad ve British Airways

 

İtalya “No-show” uygulamalarının yanlış ve düzensiz yapıldığı gerekçesiyle Etihad ve British Airways’e 1 Milyon €’luk para cezası kesti.

İtalya’dan British Airways ve Etihad’a 1 Milyon € Para Cezası

İtalya’nın Antitröst Kurumu (AGCM) “no show” penaltı ile uçuş iptali konusundaki düzenlemelerin müşterilerine bildirmek başarısız olduğu için havayolu British Airways ve Etihad  için bir milyon avro para cezası kesilmesine karar verdi. Gerekçe olarak bu uygulamaların İspanya‘da düzenli yapıldığına ilişkin kanıtların olduğu bildirildi. AGCM açıklamasında, iki hava yolu firmasının “no show” ve uçuş iptalleri bilgilendirmesinin düzgün ve etik yapılamadığını belirtti. Bu bilgilendirmelerin koşulları düzenli ve etik olarak kabul edilebilir olması gerektiğini vurgulandı.

İtalya’da yasalara göre uçuşu kaçıran bir yolcunun geçerli nedeni olup, olmaksızın uçuşu değiştirme hakkı bulunması gerekmektedir. Bu yolcunun mağduriyetini giderecek bir uygulama olarak Hava yolu firmalarının uygulaması gereken bir yasa olduğu AGCM kurumu tarafından belirtildi. Etihad ve British Airways bu yasaya uygun düzenleme yapmadıkları için para cezası kesildiği açıklandı.

Aynı zamanda Iberia Airlines, Emirates ve KLM hava yolu firmalarının yasaya göre uygulamalarını düzenlediklerini açıkladı.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
British Airways, Etihad, İtalya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları