Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İtalya’dan British Airways ve Etihad’a 1 Milyon € Para Cezası

27 Haziran, 2017 | 07:25
Etihad ve British Airways

Etihad ve British Airways

 

İtalya “No-show” uygulamalarının yanlış ve düzensiz yapıldığı gerekçesiyle Etihad ve British Airways’e 1 Milyon €’luk para cezası kesti.

İtalya’dan British Airways ve Etihad’a 1 Milyon € Para Cezası

İtalya’nın Antitröst Kurumu (AGCM) “no show” penaltı ile uçuş iptali konusundaki düzenlemelerin müşterilerine bildirmek başarısız olduğu için havayolu British Airways ve Etihad  için bir milyon avro para cezası kesilmesine karar verdi. Gerekçe olarak bu uygulamaların İspanya‘da düzenli yapıldığına ilişkin kanıtların olduğu bildirildi. AGCM açıklamasında, iki hava yolu firmasının “no show” ve uçuş iptalleri bilgilendirmesinin düzgün ve etik yapılamadığını belirtti. Bu bilgilendirmelerin koşulları düzenli ve etik olarak kabul edilebilir olması gerektiğini vurgulandı.

İtalya’da yasalara göre uçuşu kaçıran bir yolcunun geçerli nedeni olup, olmaksızın uçuşu değiştirme hakkı bulunması gerekmektedir. Bu yolcunun mağduriyetini giderecek bir uygulama olarak Hava yolu firmalarının uygulaması gereken bir yasa olduğu AGCM kurumu tarafından belirtildi. Etihad ve British Airways bu yasaya uygun düzenleme yapmadıkları için para cezası kesildiği açıklandı.

Aynı zamanda Iberia Airlines, Emirates ve KLM hava yolu firmalarının yasaya göre uygulamalarını düzenlediklerini açıkladı.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
British Airways, Etihad, İtalya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları