Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İtalya’da bulunan Roma dönemine ait altın paralar heyecan yarattı!

11 Eylül, 2018 | 11:38

İtalya'da bulunan Roma dönemine ait altın paralar heyecan yarattı!

İtalya’da bulunan Roma dönemine ait altın paralar heyecan yarattı. İtalya Kültür Bakanlığı, geçen hafta ülkenin kuzeyi Como’daki Cressoni Tiyatrosu’nda Roma İmparatorluğu dönemine ait altın paralar bulunduğunu duyurdu.

Kültür Bakanlığı’nın açıklamasına göre, geçen hafta İtalya‘nın kuzeyinde yer alan Comodaki Cressoni Tiyatrosu’nda Roma İmparatorluğu dönemine ait altın paralar bulundu.

İtalya’da bulunan Roma dönemine ait altın paralar heyecan yarattı!

İtalya Kültür Bakanı Alberto Bonisoli, Roma İmparatorluğu dönemine ait altın paralar bulunmasını, “Benim için bu olay istisnai bir durumun da ötesinde, çığır açan tarihi bir an.” coşkusuyla yorumladı.

Arkeologlar da kazı alanında sadece testi içinde bulunan altınların olmadığını, içeride en az 3 objenin daha belirlendiğini ifade etti.

Yetkililerden biri, “Bir anlığına kesinlikle 1 altın külçe gördük ve 2 obje daha ama şu an için sadece 4’er gramlık 27 altın parayı çıkardık. Altınlar, Honorius, 3. Valentinianus, 1. Leo ve Libius Severus dönemlerinde basılmış” şeklinde konuştu.

Köpüktaşından testi

Geçtiğimiz hafta ülkenin Como’daki Cressoni Tiyatrosu’nda yürütülen arkeolojik kazı sırasında Roma İmparatorluğu dönemine ait yüzlerce altın para bulunmuştu. Köpüktaşından yapılmış bir testide bulunan altınlar, daha sonra Kültür Bakanlığı’nın restorasyon laboratuvarına gönderilmişti. Arkeologlar ile restorasyon ve para uzmanları bulgular üzerinde inceleme yapmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Altın para, Coma, Cressoni Tiyatrosu, İtalya, İtalya Kültür Bakanlığı, Roma İmparatorluğu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları