Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İtalya turları tarih kokuyor

29 Ocak, 2010 | 15:13

İtalya Turları - Roma TARİH TUTKUNLARININ BİR NUMARASI; İTALYA TURLARI

Yurtdışı seyahatlerinin en gözde destinasyonlarından biri olan İtalya turları, tarih meraklılarını adeta nirvanaya yükseltiyor.

Avrupa’nın önemli sanat ve kültür başyapıtlarını yaratan İtalya insanının eserlerini yakından tanıma ve hissetme şansını, doğal güzellikler hemde eski tapınaklar açısından tanımaya çağıran İtalya, 8500 km kıyışeridi ile de Akdeniz’in güzel kumsallarını sunmaktadır.

Tatil beldeleri ve ince kumlu plajları ile dünyaca ünlü Bölge Apenin sıra dağları ile Adriyatik Denizi arasında uzanır. Adriatik Denizine bakan kısmı daha çok dağlık ve tepelerle yükseltili bir görünüm arz eder. Dağlık kısımı kıraç ve dar vadileri, derin dar geçitleri, bazen aceleci bazen ulaşılmaz ırmakları (Furlo Gorgo) ile görülmeye değer yerler arasına girmektedir. Yine yumuşak biçimde inip çıkan tepeleri ve ırmaklar ile yer yer kesilen düz ovaları ile kıyışeridi güzel bir gezi olanağı sunmaktadır.

San Giorgio İtalya’da Gezilecek Yerler

San Giorgio Limanı, Fario ve Senigallia gibi balıkçı kasabaları ve tatil beldeleri ile öne çıkan kumlu sahillleri; Kıyışeridi ve panoramik görünümlü yaban hayatı sığınağı dimdik kayalık Mount Conero Dağlık Burnu; İç kısımlar Sibillini Ulusal Parkına doğru tepelik ve vahşi görünüm alır. Jesi kentinde Akordeon Fabrikası gezilebilir. Urbino kenti çevresi (San Leo Kalesi) çok dinlendirici bir yer olarak bilinir. Panoramik görüntüsü ve çevresi ile şirin bir kent olan Pesaro’da bir geziyi hak etmektedir.

Venedik’te Eğlence

İtalya Turları - Venedik Her yıl Şubat ayında, ” Karem” yani büyük perhiz öncesi (Paskalyadan 40 gün önce) Pazar,Pazartesi, Salı (perhiz öncesi üç etli gün) eğlenceler düzenlenir. Eğlenceler Çarşamba günü doruğa ulaşarak sonlanır. Katolik dünyasında önem verilen bu kutlamalar, karnaval geleneğinin devamıdır. Bu dönemde günlük yaşam kuralları kalkar, eğlence hat safhaya çıkar. Bu karnavallarda sosyal statülere bağlı kalmamak ve sınıf farklarını kaldırmak için maske takma geleneği Venedik’te hala sürmektedir. Ayrıca 2 yılda bir yapılan Venedik Bienali, film ve müzik festivalleri kentte sürekli kültürel ve sanatsal etkinliklerin yaşanmasını sağlar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya, İtalya Seyahati, İtalya Tur, İtalya Turları, İtalya Turu, İtalya'da gezilecek yerler, Milano tur, Roma Turu, Roma'da gezilecek yerler, Venedik, Venedik tur, Venedik turları, Venedik turu, Venedik'te gezilecek yerler,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
29 Ocak, 2010

Sayin Okuyucular,gercekten Ita
lyaya gitmeye karar verdi ise
niz ve ilkdefa gidiyorsaniz
Venedik, 3veya 4 gün yeter fak
at Roma, en azindan bir hafta
olmasina dikkatinizi cekerim
hatta bir haftada yetmez Roma
yi gezip görebilmek her sokagi
Tarih olan bir Sehir.Almanya
da bir söz vardir Ölmeden evv
el Venedik ve Roma yi gör.
Iyi yolculuklar SAHANE TATIL.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ocak 29th, 2010 at 20:19 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları