Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İtalya Tarihinde Eski Yunan İzleri Bulunmaktadır

31 Temmuz, 2017 | 08:10

Greece Italy

Eski Yunanlılar, İtalya üzerinde büyük bir etkiye sahip olmuşlardır. Bu da tarihi eserler de ve diller de görülmektedir.

İtalya Tarihinde Eski Yunan İzleri Bulunmaktadır

Bunun nedeni, eski Yunanlıların batı uygarlığının temelini attığı düşüncesinden kaynaklanıyor. Matematik, astronomi, tıp, felsefe ve tarih gibi bilimler ayrıntılı bir şekilde incelendi ve analiz edildi.

Bu sebeple Yunan dili sadece İtalyan devletleri değil Avrupa’da da yaygınlaşmış ve öğretilmiştir.

Yunanca Griko denilen bir grup insan tarafından konuşulur. Griko, Yunanca anlamına gelen “Greco” sözcüğünden geldiği tahmin edilen bir kelimedir.Adil olmak gerekirse, Griko dili, Calabri lehçesi unsuru bulunan bir Yunan kökenli bir lehçe olarak düşünülebilir.

Grecia Salentina Italya

Griko halkı mevcut İtalya eyaletinin güney kesiminde yaşayan yaklaşık 80.000 kişidir; Calabria, Apulia, Bovesia ve Salento. Yoğun bir Yunan unsuruna sahip alan, Lecce kentine yakın Grecia Salentina’dır.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Eski Yunan, İtalya, Yunanistan,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları