Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İtalya’nın tarihi kenti Roma 2 bin 768 yaşında!

20 Nisan, 2015 | 14:46

Efsaneye göre M.Ö 753 yılında kurulan İtalya’nın başkenti Roma, 2 bin 768 yaşında…

Roma kentinin tarihi ve kültürel güzelliklerinin değerinin bilinmesi ve yüceltilmesi amacıyla faaliyetlerini yürüten Gruppo Romano Storico’nun yaklaşık 2 bin göstericiyle düzenlediği etkinliklerle efsaneye göre M.Ö 21 Nisan 753 yılında kurulan başkentin 2 bin 768’inci “doğum günü”, Romalıların ilgisini çekmek için pazar günü kutlandı.

NationalTurk’ün haberine göre; Roma kent merkezindeki antik şehir Forum Roma’daki Circo Massimo isimli hipodrom alanında kentin kuruluşunun canlandırılmasının ardından başlayan yürüyüş, kentin simgesi Kolezyum’un önündeki Imperiali Caddesi’nde son buldu. Yoğun ilgi gören yürüyüş boyunca bazı figüranlar, gladyatör kıyafetini tercih ederken, kimisinin ise antik dönemdeki Romalı senatörler gibi giyindikleri görüldü.

Efsaneye göre, Romalı asker, tarihçi ve yazar Varrone, arkadaşı Lucio Taruzio’nun astrolojik hesaplamalarına dayanarak, Roma’nın kurucusu Romulus’un M.Ö 21 Nisan 753’te kenti kurduğunu belirtiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Circo Massimo, Circo Massimo roma, Forum Roma, Forum Roma italya, İtalya, İtalya Roma, Kolezyum, Kolezyum roma, Kolezyum tarihi, Roma, Roma İtalya, Roma kuruluş yılı, Roma kuruluşu, Roma tarihi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları