Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İtalya Pompeii’yi uydudan izleyecek

04 Nisan, 2014 | 11:11

Milattan sonra 79 yılında Vezüv yanardağının patlaması ile küller altında kalan ve bugün turistlerin akın Pompeii antik kenti, uydu ve sensörlerden takip edilecek.

pompeii-italya

İtalya’da Pompeii antik kentinin freskleri, hidrojeolojik durumu ve güvenliği için ülkenin uzay, havacılık ve savunma alanlarında ileri teknoloji kurumu Finmeccanica devreye girdi.

NationalTürk’ün haberine göre, İtalya Kültür Bakanı Dario Franceschini’nin imzaladığı anlaşmayla Finmeccanica’nın finanse edeceği projeye göre, tarihi sit alanı uydu ve sensörlerin yardımıyla en çok sıkıntı çekilen ekolojik ve güvenlikten kaynaklanan konularda detaylı şekilde izlenecek.

Finmeccanica’nın 3 yıl garanti verdiği 1,7 milyon avro maliyetli projenin bu yılın eylül ile aralık ayları arasında operasyonel hale gelecek. Kültür Bakanı Franceschini, Finmeccanica’nın attığı adımın sponsorluk olmadığının altını çizerek, bunun gerçek bir cömertlik adımı olduğunu ifade etti.

Finmeccanica Başkanı Gianni De Gennaro da kurumlarının böylesine bir sosyal sorumluluğu gözardı edemeyeceğini söyledi. Antik kent kısa bir süre önce aşırı yağışların neden olduğu duvarların çökmesi ve birtakım hırsızlık olaylarıyla gündeme gelmiş, meydana gelen hadiseler birçok otoritenin ve kamuoyunun tepkisini çekmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dario Franceschini, İtalya, İtalya antik kent, İtalya Haberleri, İtalya Kültür Bakanı, İtalya Kültür Bakanı Dario Franceschini, İtalya pompeii uydu, İtalya uydu, Pompeii, Pompeii antik kenti, Pompeii italya, Pompeii tarihi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları