Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İtalya Pazarı İçin TÜROB Ve THY İşbirliği

13 Temmuz, 2017 | 09:22

 

TUROB İle THY İşbirliği

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) ve Türk Hava Yolları (THY) İtalya Pazarı talep artışı ve tanıtım için işbirliğine devam ediyor.

İtalya Pazarı İçin TÜROB Ve THY İşbirliği

TÜROB ve THY’nin hedef pazarlara yönelik famtrip organizasyonları kapsamında bu kez İtalyan acentaları İstanbul’da ağırlanıyor. Özellikle son yıllarda önemli bir düşüş kaydeden yıllık 2011 yılında 750.000’i aşan İtalyan turist sayısının 2016 yılında 200.000’e gerilemesiyle, kritik bir durumda olan İtalya Pazarı için TÜROB tarafından pazarlama faaliyetlerinin arttırılması kararı alındı. Bu kapsamda ülkenin çeşitli bölgelerinden gelen seyahat acentaları yöneticileri 3 gün boyunca İstanbul’da Eresin Hotels ev sahipliğinde ağırlanarak, şehrin turizm ürünlerini deneyimleyecek.

Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan TÜROB Başkan Yardımcısı ve Fuarlar Tanıtım ve Pazarlama Komitesi Başkanı Müberra Eresin, “Ülkemiz için önemli kültür turisti grubu içerisinde yer alan İtalyanların ana destinasyonu İstanbul olup İzmir ve Kapadokya diğer önde gelen turizm destinasyonlarıdır. 2011 yılında 753 bin turist ile yakalanan rekor İtalyan turist sayısında, sonraki yıllarda hedef yıllık 1 milyon’a yükseltilse de son üç yılda İtalya turist sayısında önemli bir düşüş görüyoruz. Gerek İtalya’nın ekonomik sıkıntıları, gerekse güvenlik kaygıları sebebiyle azalan sayıya, yeniden ivme kazandırmayı hedefliyoruz.” açıklamasında bulunmuştur.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya Pazarı, THY, TUROB,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları