Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İtalya’daki Avrupa’nın en uzun yaya köprüsünden muhteşem manzaralar (Video)

28 Eylül, 2018 | 12:13

Avrupa’nın en uzun asma yaya köprüsü olan “Bridge in the Sky” geçtiğimiz hafta sonu italya’da açıldı. Köprü, Sondrio eyaletindeki Tartano kasabasında yer alıyor.

234 metre uzunluğundaki köprünün vadi tabanından yüksekliği ise 140 metre. Bu durum Bridge in the Sky’ı Avrupa’nın hem en uzun hem de en yüksek asma yaya köprüsü yapıyor.

Yıl boyunca her gün İtalya turları için tıklayın

Campo Tartano ve Frasnino kasabalarını birleştiren ve Lombardiya’daki Rhaetian Alpleri’nin eteklerinde yer alan Valtellina vadisinin panoramik manzaralarını sunan köprü kasabalıların haricinde turistlerin de ilk haftadan büyük ilgisini çekti.

Avrupa’nın en uzun asma yaya köprüsü: 1 gün boyunca 5 euro

Luigi Tripiciano tarafından yapılan ve 750 bin euroya mal olan Tibet tarzı köprünün yürüyüş yolu 750 ahşap panelden oluşuyor. Panellerdeki ahşam ise yöredeki karaçamlardan üretildi.

Köprü sayesinde kasabalılar tüm vadiyi karadan geçmek zorunda kalmak yerine meraları kontrol edebilecek ve diğer köylere kolaylıkla ulaşabilecekler.

Köylüler, inşaat maliyetlerini finanse etmek için de turistlerden ücret tahsil edecek. Köprü, her gün saat 9.30 – 16.30 arasında, cumartesi günleri ise günbatımına kadar açık olacak. 14 yaş altındaki çocuklara ücretsiz olacak köprü için yetişkinler günlük 5 euro ücrete tabi olacak.

2016 yılında doğan proje, sadece pratik bir ihtiyacı karşılamak için değil, aynı zamanda bölgeye çok ihtiyaç duyulan bir turizm desteği de vermeyi amaçladı.

Köprünün Frasnino ucunda ayrıca yürüyüşçüler ve kuş gözlemcileri için kule ve barınaklar da yer alıyor.

İşte muhteşem köprüden görüntüler

Avrupa'nın en uzun asma yaya köprüsü artık İtalya'da

İtalya’daki Avrupa’nın en uzun yaya köprüsünden muhteşem manzaralar http://www.turizmtatilseyahat.com/italya-en-uzun-kopru-video.htm#.W63wVmgzaHs

Turizm Gazetesi-Turizm Tatil Seyahat paylaştı: 28 Eylül 2018 Cuma

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa en uzun köprü, Avrupanın en uzun asma köprüsü, İtalya, İtalya Köprü, Valtellina,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları