Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İsveçli yaşlı turist kalede düşerek yaralandı

18 Eylül, 2012 | 11:51

Antalya’nın Alanya ilçesinde tarihi Alanya Kalesi’ni gezmek isteyen tansiyon hastası İsveç uyruklu Curt Hyden (70) düşerek yaralandı.

Rehber eşliğinde iç kalede geziye çıkan tansiyon hastası Curt Hyden taşların üzerine düştü. Düşmeye bağlı başından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan İsveçli tatilci için kaledeki görevliler ambulans çağırdı. Olay yerinde sağlık ekiplerince ilk müdahalesi düştüğü yerde yapılan turiste boynunda kırık ihtimaline karşı boyunluk takıldı.

Bu arada iç kale giriş turnikelerinden ambulans sığmadığı için yaşlı turist sedye ile 30 metre taşınarak ambulansa götürülebildi. Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Hyden’in hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya Kalesi, Alanya Kalesi turist, Antalya, Antalya kalesi, Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Hastanesi, İsveç, İsveçli, İsveçli turist,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları