Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İsveç, Eurovision’u kazanmanın heyecanını yaşıyor

28 Mayıs, 2012 | 09:42

İsveç, Eurovision’u kazanmanın heyecanını yaşıyor.

Eurovision birincisi İsveç

Azerbaycan’da yapılan 57. Eurovision Şarkı YarışmasındA “Euphoria” şarkısıyla birinci olan İsveçli şarkıcı Loreen İsveçlilere büyük bir mutluluk yaşattı.

Başbakan Fredrik Reinfeldt, başarısından dolayı sanatçıyı kutlarken, gelecek yıl Eurovision şarkı yarışmasının hangi kentte yapılacağı tartışması şimdiden başladı.

İsveçliler, 13 yıl aradan sonra yeniden Eurovision şarkı yarışmasını kazanmanın heyecanını yaşıyor. Başbakan Reinfeldt, İsveçli sanatçı Loreen’e kutlama mesajı gönderdi. Başbakan mesajında, ”Ne büyük bir zafer, tebrikler Loreen. Çok güzel bir şarkı ve mükemmel bir performans. Şimdi gelecek yıl ülkemizde yapılacak final için sabırsızlanıyoruz” diye yazdı.
İsveç basını da yarışma ile ilgili verdikleri haberlerde, ”Loreen’ın farklılığının kazandığı”na dikkati çekti.

İsveç medyasında yer alan haberlere göre, gelecek yıl Eurovision şarkı yarışmasının İsveç’te yapılması nedeniyle salon krizi yaşanabileceği belirtildi. Stockholm’de Eurovision şarkı yarışmasının yapılacağı tarihlerde Dünya Buz hokeyi yarışmasının düzenleneceği hatırlatılırken, kentte bir tane büyük salon olduğu yenisinin yapılmasına hemen başlansa bile bitirilmesinin vakit alacağı ifade edildi. Bu gerekçelerle yarışmanın Stockholm yerine Göteborg ya da Malmö’de yapılabileceği tartışma konusu oldu.

İsveç daha önce Eurovision şarkı yarışmasını 4 kez kazanmıştı.

Loreen ve şarkısı Euphoria

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Can Bonomo, Can Bonomo Eurovision, Eurovision Bakü, Eurovision birincisi, Eurovision birincisi İsveç, Eurovision birincisi Loreen, Eurovision Can Bonomo, Eurovision İsveç, Eurovision temsilcimiz Can Bonomo, İsveç Eurovision, Loreen, Loren eurovision,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları