Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İşte Türk gezgininin yılbaşı rotası!

30 Aralık, 2017 | 14:55

Amsterdam Yılbaşı

Yeni yılı kutlamaya sayılı günler kala Türkiye’de de 2018’i karşılama telaşı başladı. Türk gezginlerin rotasını araştıran Skyscanner, ülkemiz insanının yılbaşı ile ilgili aramalarının analizini çıkardı.

Bir seneyi daha geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde dünyada olduğu gibi Türkiye’ye de “Yeni yıla nerede gireyim” telaşı yaşanıyor. Tabii ki bir çok insan bu konuda tedbirini günler hatta haftalar önceden aldı.

O zaman 2018’e girmek için “Popüler destinasyonlar neresi” diye düşündüğümüz zaman bu konuda bize uçak bileti, otel rezervasyon ve araç kiralama alanlarında karşılaştırma hizmeti sunan Skyscanner yardımcı oluyor.

Skyscanner, yeni yılı karşılayacak yerler için yapılmış uçak bileti aramalarını taradı ve bunları sitesinden de paylaştı.

İşte Skyscanner.com.tr adresinde 1 Ocak-17 Aralık 2017 tarihleri arasında yılbaşı için yapılan uçak bileti arama verilerine göre çıkan sonuçlar:

Türk gezgininin yurt dışındaki ilk tercihi Amsterdam!

Sitenin analizine göre; yurt içinde seyahat etmek için en çok uçak bileti araması yapılan şehir İstanbul. Yurt dışına seyahat etmek isteyenler içinse Hollanda’nın ünlü kenti Amsterdam birinci sırayı geçen yıl olduğu gibi kimseye kaptırmıyor.

Her ne kadar bu sene biraz düşüşü yaşasa da, İstanbul yeni yılda seyahat için en popüler kentimiz durumunda. Bu koca metropolü, geçtiğimiz yıllarda çok popüler olmuş, fakat geçen yıla göre % 16’lık bir düşüş yaşamış güneyin incisi İzmir takip etmekte.

Türk turizminin kalbi sayılan, çok sayıda otele sahip, yeni yıla nispeten güzel bir havada girmek isteyenlerin ilk tercihlerinden olan Antalya, üçüncü sırada. Başkentimiz Ankara ise sıralamada kendine dördüncü sırada buldu.

En çok aranan yurt dışı şehri Amsterdam

Gezi trendleri her sene az da olsa değişse de Amsterdam 2018’e girerken Türk turistlerin gözdesi olmayı sürdürüyor.

Belgrad ise uçak bileti geçen yılbaşına göre yüzde 9 daha az aranmış olsa da, yeni yılı yurt dışında kutlamak isteyenler için en popüler ikinci destinasyon olarak karşımıza çıkmakta.

En çok uçak bileti bakılan yabancı şehirler sıralamasında üçüncü ve dördüncü sırada ise vizesiz gidilebilen ülkelerden Ukrayna’nın Kiev ve Lviv kentleri yer buluyor.

Kiev, geçen seneye göre popülerliği biraz azalmasına rağmen yine sıralamada kendine yer bulurken, Lviv’in uçak bileti aranma sayısının artırması gözlerden kaçmıyor.

Harkiv gözde yer durumuna hızla yükseliyor

Ukrayna’nın ikinci büyük kenti Harkiv ise uçak bileti sorgulamasında geçen yılbaşına göre %60 artış oranı yakaladı. Son senelerde talep konusunda oldukça beğeni yakalayan Prag, Berlin ve Viyana da geçen seneye göre artış gösteren kentler arasında.

Özellikle Viyana % 20’lik artışla oldukça dikkat çekiyor. Yılbaşı kutlamaları için tercih edilen şehirlerden olan İngiltere’nin başkenti Londra ise bu yıl da oldukça popüler. Londra %32’lik bir artış yakaladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amsterdam, Antalya, Belgrad, Harkiv, Hollanda, İstanbul, İzmir, Kiev Lviv, Londra, Popüler destinasyonlar, Skyscanner, Türk Gezgini, Türkiye turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları