Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İşte Maldivler’deki en iyi ve en yeni oteller

17 Mayıs, 2017 | 12:36
Baglioni Resort - Maldivler

Baglioni Resort – Maldivler

Dünya turizmindeki yerini her geçen yıl sağlamlaştıran Maldivler’de yatırımlar büyük bir hızla devam ediyor. İşte yakın zaman içinde Maldivler’de açılacak en iyi oteller…

Baglioni Resort Maldivler, Dhaalu Atoll

İtalyan otel grubu Baglioni, Aralık ayında Maldivler’de ilk tesisini açmış ve bu otel, grubun Avrupa dışındaki ilk yatırımı olmuştu. 96 villanın yer aldığı otelde bahçe, plaj, su üstü veya aile seçenekleri de var. Uluslararası mutfağa sahip üç restoranın hizmet verdiği otelde birçok sebze tesis dahilindeki bahçede yetiştiriliyor. Baglioni Resort’ta su sporları ile birçok aktivite imkanı sunulurken 3-12 yaş grubu bir çocuk kulübü de bulunuyor. Baglioni Resort Malé’den deniz uçağıyla 40 dakika mesafede.

LUX* North Male Atoll

Güney Ari Atoll’daki otellerinin ardından LUX * grubu, yılın sonunda Olhahali’nin “piknik adası”ndaki ikinci Maldivler tesisini açacak. Çatı katı konutları, Hint Okyanusu ve Maldivler ile özdeşleşen su üstü villaların yerini alacak. LUX* North Male Atoll’da her villanın denizden beş metre yukarıda yükselen çatısı olacak. Otel dahilindeki tesisler içinde sinema, yoga, açık hava oyunları, spa, çocuk kulübü de yer alıyor.

LUX* North Male Atoll - Maldivler

LUX* North Male Atoll – Maldivler

Gran Melia Maldivler, Thaa Atoll

Melia, Ekim 2017’de Gran Melia Maldives’in açılışıyla birlikte giderek genişleyen portföyüne bir başka özellik katıyor. Thaa Atoll’deki Kalhudiyafushi’de bulunan 95 villa bir mercan kayalığı arasında olacak. Üç restoran, bir bar ve kafe, spa ve çeşitli perakende satış mağazaları olacak. Malé Uluslararası Havalimanı’na 40 dakika uzaklıktaki Gran Melia’ya sürat teknesi ile ulaşılabilecek.

Kanuhura, Lhaviyani Atoll

Kanuhura, Londra merkezli iç mekan tasarım firması Muza tarafından komple bir tasarım rehabilitasyonunu içeren 42 milyon dolarlık bir yenilemeye gitti. Yeni görünüm, ‘gypset’ ile bohem duyarlılığa sahip lüks gezginler göz önünde bulundurularak tasarlandı. Kireçle yıkanan ahşap villalar, mobilya için kullanılan yerel malzemeler, bol halatlar ve parlak, dokuma kumaşlar düşünün. Üç adacığa yayılan Kanuhura’da 80 villa var. Kanuhura Maldives, iki kez dünyanın Muay Thai şampiyonu olan Irshaad Sayed liderliğinde, Maldivler’deki ilk dövüş sanatları akademisine ev sahipliği yapıyor.

Kanuhura - Maldivler

Kanuhura – Maldivler

Mercure Maldives Kooddoo Resort, Gaafu Alifu Atoll

Mercure, Maldives Kooddoo Resort’un 2017 yılının ortasında açılmasıyla, Maldivler’in en iyi otel seçeneklerinden biri olacağını iddia ediyor. Çeşitli konaklama seçenekleri sunan Kooddoo Resort’ta dalma havuzları ve deniz erişimli üst su villaları, spa, dalış merkezi, restoran, bar ve çocuk kulübü bulunmakta.

Mercure Maldives Kooddoo Resort

Mercure Maldives Kooddoo Resort

Grand Park Kohdhipparu, North Malé Atoll

Malé’den çok uzaklaşmak istemeyenler için iyi bir seçenek olan yeni Grand Park Kohdhipparu, Malé Uluslararası Havaalanı’na sürat teknesiyle sadece 15 dakika uzaklıkta. Otelde Maldivler’in bilindik doğası, su sporları ve dalış noktaları var. Tasarımın ardında bulunan Hirsch Bedner Associates, palmiyeli saçaklı çatılar, ahşap ve rattan ağırlıklı geleneksel bir Maldiv dekoruna yöneldi. Bazı villalar kendi sonsuzluk havuzlarına sahip. Otelde Josper Grill’in bulunduğu bir restoran da dahil olmak üzere üç restoran olacak.

The St. Regis Maldives Vommuli Resort, Dhaalu Atoll

2016 Kasım ayında açılan cesur tasarımlı St. Regis Maldivler Vommuli Resort, Maldivler’in mimari olarak en seçkin otellerinden biri durumunda. Singapurlu tasarım şirketi WOW Architects, ilham kaynağı olarak Maldivler’in doğal ürünlerini kullandı. Deniz uçağından görülen manzarası oteli özetliyor;

The St Regis Maldives Vommuli Resort

The St Regis Maldives Vommuli Resort

Kandima, Dhaalu Atoll

Çok kısa bir süre önce açılan Kandima, mevcut Maldivler konaklama stillerine meydan okumayı tercih ediyor. Otel sadece balayı çiftlerine değil, aynı zamanda ailelere ve arkadaş gruplarına hitap edecek. Ada yaklaşık 3 km uzunluğunda. Dolaşmak için bisiklet ve elektrikli scooter kiralayabilirsiniz. Bir deniz biyolojisi okulu, basketbol sahaları, Maldivler’deki en uzun yüzme havuzu (100 metre), yemek okulu, dalış merkezi, sanat stüdyosu gibi imkanlar Kandima’yı Maldivler’de fark yaratan bir konuma yerleştiriyor.

Kandima - Maldivler

Kandima – Maldivler

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
En iyi yeni oteller, Maldivler, Maldivler Balayı, Maldivler en iyi oteller, Maldivlerdeki en yeni oteller, Yeni oteller,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları