Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul’un Yeni Havalimanı’nda tarihi an

29 Mayıs, 2018 | 11:23

İstanbul'un Yeni Havalimanı'nda tarihi an

İlk etabı 29 Ekim’de açılması planlanan, İstanbul’un Yeni Havalimanı’nda biten pist için seyrüsefer cihazlarının testleri için pistin üzerinde DHMİ’ye ait Cessna uçağı ilk kontrol uçuşunu yaptı.

29 Ekim’de açılması planlanan, İstanbul’un Yeni Havalimanı’nda biten pist için seyrüsefer cihazlarının testleri için pistin üzerinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne ait Cessna uçağı ilk kontrol uçuşunu gerçekleştirdi.

29 Ekim’de ilk etabı açılacak olan ve % 90.5’i tamamlanan İstanbul Yeni Havalimanı’nda biten ilk pist ile ilgili seyrüsefer cihazlarının testleri için kalibrasyon uçuşu pistin üzerinde gerçekleştirildi.

İstanbul Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (İDHMİ) Cessna Citation XLS tipi uçuş kontrol uçağı, yapımı tamamlanan 3 bin 750 metre uzunluğunda ve 60 metre enindeki pistin üzerinden pas geçti. O anlar büyük ilgi gördü.

Piste teker koymayan Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne ait uçak, seyrüsefer cihazlarının doğru çalışıp çalışmadığı kontrolünü başarıyla tamamladı. Habertürk’ün haberine göre, yapılan kontrollerde sistemlerin düzgün çalıştığı ve pistin iniş ve kalkışlara uygun olduğu görüldü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
DHMİ, Kontrol uçuşu, Seyrüsefer, Yeni Havalimanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları