Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul’dan Selanik’e Atatürk’ü Anma ve Barış Treni

09 Kasım, 2013 | 16:40

Selanik

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Atatürk’ün ölüm yıl dönümü nedeniyle İstanbul’dan Selanik’e ‘Atatürk’ü Anma ve Barış Treni’ seferi düzenliyor.

İstanbul Ispartakule İstasyonu’ndan 9 Kasım 2013 Cumartesi günü saat 17.00’de törenle uğurlanacak özel trende Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, siyasetçiler ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve gazeteciler bulunacak. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği ve TCDD iş birliğinde 9-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenen özel tren seferinde Atatürk’ün Selanik’teki doğduğu evi ziyaret edilecek. Dönüşte de Batı Trakya’ya (Gümülcine) uğranarak Türk azınlıklarıyla bir araya gelinecek.İstanbul (İspartakule)-Selanik-İspartakule arasındaki özel tren seferinin seyir programı ise şöyle:

Ispartakule İstasyonu kalkış : 17:00 (09 Kasım 2013)
Uzunköprü varış : 20:30
Uzunköprü kalkış : 21:30
Pythion (Sınır Garı/Gümrük) varış : 22:00
Pythion (Sınır Garı/Gümrük) kalkış : 00:10 (10 Kasım 2013)
Selanik varış : 07:19
Selanik kalkış : 12:53 (10 Kasım 2013)
Gümülcine varış : 17:45
Gümülcine kalkış : 23:15
Pythion (Sınır Gar/Gümrük) varış : 01:40 (11 Kasım 2013)
Pythion (Sınır Garı/Gümrük) kalkış : 02:30
Uzunköprü varış : 03:00
Uzunköprü kalkış : 04:00
Ispartakule İstasyonu varış : 07:30

RUMELİ Türkleri Vakfı’nın kültür evinde Atatürk, silah arkadaşları ve Rumelili büyüklerimiz için yarın 15.00’te mevlit okutulacak. İstanbul Barosu üyeleri cübbeleriyle yarın 09.00’da Taksim Atatürk Anıtı’nda olacaklarını açıkladı. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin organizasyonu ile Atatürk’ü anmak üzere Bakan Mehmet Müezzinoğlu, milletvekili ve gazetecilerin katılacağı özel bir trenle bugün İstanbul’dan Selanik’e hareket edilecek, Konsolosluk ve Atatürk’ün Evi’nin ziyaretinden sonra Gümülcine’de Batı Trakyalı Türklerle birlikte
FB-GS maçı izlenecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
10 Kasım, atatürk evi, gümülcine, Selanik, selanik barış treni, selanik haberleri, Selanik turları, Yunanistan,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları