Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul’daki lodos, uçakların tur atmasına neden oldu!

03 Şubat, 2018 | 11:04

İstanbul’da etkili olan lodos, hava ulaşımını olumsuz yönde etkilerken, dakikalarca havada tur atan uçaklar, gecikmeli olarak da olsa Atatürk Havalimanı’na iniş yaptılar.

İstanbul’da etkili olan lodos, hava ulaşımını olumsuz yönde etkiledi. Dakikalarca havada tur atan uçaklar, gecikmeli olarak Atatürk Havalimanı’na iniş gerçekleştirdi.

İstanbul’da dün gündüz saatlerinden itibaren etkisini gösteren lodos, Atatürk Havalimanı’na inmek için alçalan uçaklara zaman zaman zor anlar yaşattı. Akşam saatlerinde etkisini arttıran rüzgar nedeniyle iniş için alçalan çok sayıda uçak havada tur atmak zorunda kaldı. Rüzgarın etkisiyle bazı uçaklar ise pisti pas geçti.

Uçuşlar gecikmeli yapılabildi

Lodos nedeniyle pistlerin yönü de değiştirilirdi. İnişler Ataköy-Florya istikametinden gerçekleştirilirken, kalkışlar ise Sefaköy-Florya yönünde düzenlendi.

İniş ve kalkış yapacak uçaklar arasında mesafe arttırılırken, iniş için sıraya giren uçaklar İstanbul hava sahasında yoğunluğa neden oldu.

Uçakların sıraya girdiği o anlar radar ekranlarına da yansıdı. Atatürk Havalimanına inmek için sıraya giren uçaklar rüzgar nedeniyle ortalama 45 dakika ile bir saat 15 dakika arasında gecikmeli olarak iniş yapabildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ataköy-Florya, Atatürk Havalimanı, İstanbul lodos, Sefaköy-Florya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları