Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul’da otelcilik büyüyor

24 Nisan, 2013 | 09:27

İstanbul’da otelcilik büyüyor Önümüzdeki ay gerçekleşecek olan CATHIC’de (Türkiye ve Komşu Bölgeler Otel Yatırımları Konferansı) konuşmacı olarak yer alacak olan turizm sektörünün onde gelen uzmanları, ev sahibi şehir İstanbul’u, otel gelişiminde Londra’ya rakip olarak hızla büyüyen bir destinasyon olarak belirlediler.

Geçen yıl ülkeyi ziyaret eden yaklaşık 25 milyon yabancı turistten dokuz milyondan fazlasını ağırlayan İstanbul, Türkiye’nin en çekici turizm merkezlerinden biri olarak belirlendi.

Bu durum 2011 yılından bu yana, bir dizi konaklama seçeneklerinde olduğu kadar altyapı, tesisler, havayolu ve demiryolu ağlarında da daha fazla sermaye yatırımını tetikleyerek İstanbul’a gelen turist sayısını yüzde 16 artmasına neden oldu. STR Global’e gore; oda talebi yüzde 8.9 artarken arz sadece yüzde 4.6 arttı.

STR Global Yönetici Direktörü Elizabeth Randall Winkle, gelişmekte olan durumda beş bin odadan fazla bir yatırımın olduğunu belirtti.

Winkle, 29-30 Mayıs 2013’de The Marmara Hotel Taksim’de gerçekleşecek olan CATHIC’de turizmin gelişimi konusunda görüş bildirecek önde gelen sektör konuşmacıları arasında yer alıyor.

CATHIC’in bir diğer konuşmacısı Jones Lang LaSalle Hotels Başkanı Defne Gezen ise İstanbul’un bir turizm başkenti ve etkinlik destinasyonu olmanın yanı sıra önemli bir uluslararası finans merkezi olma yolunda da hızla ilerlediğini belirtti. Bu da İstanbul’un önemli turizm başkentlerinden birisi olmasına ve iş dünyasına da bir yoğunluk getirmesine yol açacak. Yatırımlarla birlikte turizmde gelen sayısını da arttıracak üçüncü bir havalimanının açılacağı planlanıyor.

2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarına İstanbul’un adaylığı gibi teşvik edici girişimler de şehrin global yeni bir şehir olma konusundaki çekiciliğini arttırıyor. İstanbul aynı zamanda televizyon dizileri, reklamlar, belgeseller ve sinemalar için de artık gözde bir mekan.

CATHIC konferansında İstanbul’da oda arzı ve performansını ele alan özel bir panel de içeriyor. Oturum, bu canlılığın sürekli olup olmadığını ve geri dönüşlerin yeni arzları destekleyip desteklemediğini de ele alacak.

‘İstanbul’a Odak’ oturumu konuşmacılar arasında yer alan İstanbul Convention & Ziyaretçiler Bürosu Genel Müdürü Elif Balcı Fisunoğlu, , Senior Director, Acquisitions & Development Central & Eastern Europe, Starwood Hotels and Resorts Worldwide Murat Yilmaz, along with Demsa Group Turizm Yatırımları Koordinatörü Serra Arıkök ile sıcak bir tartışma ortamı sunacak.

CATHIC 2013 konuşmacıları: Blackstone Yönetici Direktörü Marty Kandrac, Wyndham Hotel Group Başkan & CEO’su Eric Danziger, World Travel & Tourism Council WTTC İcra Direktörü Geoffrey Breeze, The Rezidor Hotel Group Başkan ve CEO’su Wolfgang Neumann ve BDO Yönetici Ortağı Mehmet Önkal.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
CATHIC, CATHIC konferansı, İstanbul, İstanbul CATHIC konferansı, İstanbul Haberleri, İstanbul otel, İstanbul otel konferansı, İstanbul otel rezervasyon, İstanbul Otelleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları