Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul’da erken bahar bitiyor

07 Mart, 2017 | 10:10

Son yılların en soğuk kışını geçirdikten sonra son 10 gündür güzel havanın hakim olduğu İstanbul’da sıcaklıklar yeniden düşecek ve yağmur başlayacak.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in batı kıyılarının sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin edilirken, İstanbul’da hava sıcaklıklarının düşeceği belirtildi.

Son tahminlere göre Türkiye’nin batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren ise Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in batı kıyıları sağanak yağışlı, diğer yerler ise az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve sis beklenirken Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde 2 ile 6 derece arasında artış gösterirken diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak. Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli rüzgar (30-50 Km/saat) esmesi bekleniyor.

Son bir haftadır bahar havası yaşayan ve sıcaklığın 18 dereceye kadar yükseldiği İstanbul’da güzel hava şehri terk ediyor. Sıcaklıklar bugünden itibaren düşmeye başlıyor.

Bazı illerin hava durumu şöyle;

Ankara: Az bulutlu ve açık 16
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 18
İzmir: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 19
Bursa: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 24
Adana: Az bulutlu ve açık 21
Antalya: Az bulutlu ve açık 20
Samsun: Az bulutlu ve açık 17
Trabzon: Az bulutlu ve açık 15
Erzurum: Az bulutlu ve açık 6
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 18

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hava Durumu, İstanbul, İstanbul Hava durumu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları