Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul semaları hareketli

23 Kasım, 2009 | 11:12

İstanbul semaları hareketli TURAD’ın (Turizm Araştırmaları Derneği) havayolları üstünden gerçekleşen seyahatler üzerine yaptığı araştırma sonuçlarına göre, küresel krize rağmen sivil havacılık sektörü görece canlı bir sezon geçiriyor.

TURAD’ın raporuna göre, özellikle İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havaalanları üzerinden gerçekleşen seyahatler çok canlı geçerken, Antalya havaalanı üzerinden dış seyahatlerde gerileme yaşandı.

Havayollarını kullanan yolcu sayısı ilk 10 ayda 3,6 milyon kişiyi aştı ve yüzde 5’in üzerinde artış göstererek 73,4 milyonu aştı.

2009’un ilk 10 ayında, havaalanlarından 73,4 milyon yolcu uçuş gerçekleştirdi ve 2008’in aynı dönemi 3,6 milyon yolcu olarak aşıldı.

2008’in ilk 10 ayına göre gerçekleşen 3,6 milyon yolcu artışının, özellikle iç hatlardaki hareketlenmeden kaynaklandığı görüldü. Dış hat yolcu sayısı, 2008’den 2009’a kadar ancak binde 1 artarken (27 bin) , iç hatlarda yüzde 12’ye yakın artış yaşandı ( 3 milyon 627 bin).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Havaalanı, İstanbul, İstanbul Havaalanı, İstanbul Semaları, İstanbul TURAD, İstanbul Turizm, İstanbul Turu, İstanbul Uçak, İstanbul Ucuz Uçak Bileti, İstanbul'da turizm, TURAD Raporu İstanbul, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları