Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul Yenikapı’ya Kruvaziyer Limanı geliyor!

17 Kasım, 2018 | 14:28

İstanbul Yenikapı'ya Kruvaziyer Limanı geliyor!

İstanbul Yenikapı’ya Kruvaziyer Limanı geliyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Yenikapı’da yapımı planlanan Kruvaziyer Liman Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunurken, proje tamamlandığında İstanbul’a 3 milyon kruvaziyer turist gelebileceğini belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Yenikapı’da yapımı planlanan Kruvaziyer Liman Projesi ile İstanbul’a 3 milyon kruvaziyer turist gelebileceğini açıkladı.

İstanbul Yenikapı’ya Kruvaziyer Limanı geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Yenikapı’da yapılacak kruvaziyer liman projesinin ihalesini 2019’da tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti. Liman projesi etüt çalışmalarında sona doğru gelindiğini paylaşan bakan Turhan, proje tamamlandığında İstanbul’a 3 milyon kruvaziyer turist gelebileceğini açıkladı.

Yenikapı projesi kapsamında; iki yanaşma yeri, 8 kruvaziyer gemi için toplam 3 bin metrelik rıhtım inşa edilecek. 30 bin metrekarelik yolcu salonu, 120 bin metrekarelik dolguyla aynı anda burada 500 yat kapasiteli deniz terminali oluşturulacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cahit Turhan, Deniz terminali, Kruvaziyer Limanı, Kruvaziyer turist, Kruvaziyer turizmi, liman projesi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Yenikapı, Yenikapı projesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları