Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul Yeni Havalimanı’nda 3 bin kişilik deneme yapıldı

17 Ekim, 2018 | 13:45

İstanbul Yeni Havalimanı'nda 3 bin kişilik deneme yapıldı

İstanbul Yeni Havalimanı’nda 3 bin kişilik deneme yapıldı. 29 Ekim’de açılacak İstanbul Yeni Havalimanı’nda 3 bin kişinin katıldığı test yapıldı. Deneme için üç Türk Hava Yolları uçağı da kullanıldı.

29 Ekim’de açılacak İstanbul Yeni Havalimanı’nda 3 bin kişinin katıldığı test yapıldı. Deneme için üç Türk Hava Yolları uçağı da kullanıldı.

İstanbul Yeni Havalimanı’nda 3 bin kişilik deneme yapıldı

29 Ekim’de yapılacak açılış öncesi dünyanın en büyüğü olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nda “Operasyonel Hazırlık ve Havalimanı Taşınması” (ORAT) denemelerinin sonuncusu dün gerçekleştirildi. 3 bin kişinin katıldığı son prova için THY’ye ait bir geniş gövde (A330) ve 2 adet 738 olmak üzere toplam üç uçak, İstanbul Yeni Havalimanı’na iniş gerçekleştirdi.

Yeni Havalimanı'nın operasyon akışı denendi.

İstanbul Yeni Havalimanı’nda yapılan ilk denemede 1000, ikinci denemede ise 3 bin kişi, inen ya da İstanbul dışına gidecek yolcu rolü yaparak havalimanının operasyon akışı denendi.

Kopenhag ve Incheon Havalimanlarından uzmanla birlikte iki yılı aşkın süredir devam eden ORAT çalışmaları kapsamında Eylül ayındaki yapılan ilk denemede 1000 sahte yolcu, 2 bin bagaj, 2 adet gerçek uçak, 50 de Yer Hizmet Ekipmanı kullanılmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
deneme, Incheon Havalimanı, İstanbul yeni havalimanı, Kopenhag Havalimanı, Operasyonel Hazırlık ve Havalimanı Taşınmas, ORAT, Sahte yolcu, THY,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları