Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul Yeni Havalimanı için THY ile HAVAŞ anlaşma sağladı

08 Haziran, 2018 | 18:12

İstanbul Yeni Havalimanı için THY ile HAVAŞ anlaşma sağladı

Türk Hava Yolları (THY) ile Turkish Ground Services’deki (TGS) ortağı Havaalanları Yer Hizmetleri AŞ (HAVAŞ) arasında, İstanbul Yeni Havalimanı ve halihazırda faaliyet gösterilen Türkiye’deki diğer 7 havalimanında, 15 yıl yer hizmetleri sözleşmesi imzalanmasına karar verildiği açıklandı.

THY’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamada, THY’nin iştiraki olan TGS şirketindeki ortağı HAVAŞ ile mevcut ortaklığın devam ettirilmesine dair yapılan görüşmelerin sonuçladığı ifade edildi.

Yapılan açıklamada, “Görüşmeler sonucunda; ortaklığımız ve HAVAŞ’ın iştiraki olan bir yer hizmetleri şirketi arasında, hukuk ve rekabet kurallarına tabi olarak, İstanbul Yeni Havalimanı’nda ve halihazırda faaliyet gösterilen Türkiye’deki diğer 7 havalimanında, İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılış tarihi itibarıyla başlamak üzere 5+5+5 yıl (15 yıl) yer hizmetleri sözleşmesi imzalanmasına karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
anlaşma sağlandı, Havaş, İstanbul yeni havalimanı, Kamuyu Aydınlatma Platformu, TGS, THY, Turkish Ground Services, Yer hizmetleri,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları