Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul varoşlarına butik oteller geliyor

15 Eylül, 2009 | 11:25

Butik Otel Turizm yatırımcılarının ve işletmecilerin İstanbul’a ilgisi otellerin çok farklı yerlerde yapılmasını beraberinde getiriyor.

Planlanan 51 otelin bazıları Esenler, Eyüp, Bayrampaşa ve Bağcılar gibi İstanbul’un gelişmekte olan ilçelerine inşa edilecek.

Ekin Grubu Araştırma Birimi tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre Esenler, Eyüp, Bayrampaşa ve Bağcılar gibi daha önce hiç otel bulunmayan semtlerde yapımı devam eden projeler İstanbul’un otel haritasını değiştiriyor. Bir ucu Sabiha Gökçen Havaalanı çevresine, diğer ucu Silivre’ye uzanan yeni projeler ile birlikte önümüzdeki dönemde İstanbul’da 51 yeni otel hizmete girec

Ekin Grubu Araştırma Birimi tarafından yapılan bir araştırma, yatırım ve işletmecilerin artan ilgisinin İstanbul’un otel haritasını değiştirdiğini gösteriyor. Araştırmaya göre İstanbul’da hizmete girecek yeni otel projeleri Sabiha Gökçen Havaalanı’nın bulunduğu bölgeden Silivri’ye kadar uzanan geniş bir alana yayılıyor.

AKTOB ile Ekin Grubu’nun birlikte yayınladığı RESORT Dergisi’nde yer alan araştırmadan elde edilen verilere göre Taksim, Laleli ve Beşiktaş gibi bölgelerde yoğunlaşmış olan oteller artık iç kısımlardaki sanayi bölgelerine kadar uzanıyor. Avrupa Yakası’nda özellikle Atatürk Havalimanı etrafında yoğunlaştığı gözlemlenen yeni otel yatırımlarının Halkalı, Mahmutbey, Esenler, Bağcılar, Eyüp ve Bayrampaşa bölgelerine kadar uzandığını da gösteren araştırmanın sonuçlarına göre 2010 yılına kadar 51 adet yeni tesisin hizmete girmesi bekleniyor.

İstanbul’un kriz ortamında bile otel yatırımları ve işletmeciliği açısından ilgi çekmeye devam ettiğini ortaya çıkartan araştırma, İstanbul’daki otellerin kimi Avrupa şehirlerine göre daha yüksek doluluk oranları ile çalışması ve yatırımın varlık değerinin daha hızlı artması nedeniyle otel zincirlerine cazip olanaklar sağlandığını ortaya koyuyor. İstanbul’da yapımı devam eden otel projelerini inceleyen araştırma, söz konusu inşaatların, sektördeki yerli ve yabancı yatırımcı ve işletmeci firmanın yanı sıra, sektör dışından çok sayıda kişi ve firmaya ait bulunduklarına da dikkat çekiyor. İstanbul’un otel haritasını değiştireceği tahmin edilen projeler ve önümüzdeki dönemde hizmete girecek olan yeni tesisler şöyle:

Tesisin Adı -Yeri

Dedeman Bostancı-Bostancı,
Palmali Bakü The Edition Hotel Beşiktaş,
Diamond of İstanbul-Maslak,
Adela Florya Hotel Küçükçekmece,
Verdi Palace Beşiktaş,
Cevahir Maltepe Hotel Maltepe,
Savanora Hotel-Büyükçekmece,
EEG Otel Beykoz,
Silence İstanbul Hotel-Kadıköy,
Gold Star Hotel Fatih,
The Green Park-Pendik,
Donizetti Palas Beyoğlu,
Crown Plaza-Bayrampaşa,
Vilayet Otel Karacabey Fatih,
Corner Hotel-Kadıköy,
Holiday Inn Express Bayrampaşa,
Kuttim Otel-Pendik,
Onur Alpozan Otel Fatih,
Divan İstanbul-Pendik,
Sonkar Otel Avcılar,
Ulubaba Oteli-Silivri,
Akdağ Otel Adalar,
Ataköy Otel-Bakırköy,
Alrazi Küçükçekmece,
Premier Vista-Silivri,
Rota Otel Bağcılar,
Gümüşyaka Gümüş Oteli Silivri,
Kalamış Otel Kadıköy,
Quantum Hotel Bağcılar,
Ortaköy Townhouse Ortaköy,
Focus Hotel Esenler,
Tuzla Yelken Otel Tuzla,
Altunizade Princess Hotel Üsküdar,
Bomonti Turizm Kompleksi Şişli,
Özdil Oteli Şile Ramada,
İstanbul Maslak Ayazağa,
Hilton Garden Inn Maltepe,
Grand Tarabya OteliTarabya,
Porto Vita Eyüp,
Mir Club Country-Pendik,
Arı Oteli Beşiktaş,
Marist Otel-Kartal,
Orjin Pera 1 Otel Beyoğlu,
Orjin Pera 2 Otel,

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adela Florya Hotel Küçükçekmece, Akdağ Otel Adalar, Alrazi Küçükçekmece, Altunizade Princess Hotel Üsküdar, Arı Oteli Beşiktaş, Ataköy Otel-Bakırköy, Bomonti Turizm Kompleksi Şişli, Cevahir Maltepe Hotel Maltepe, Corner Hotel-Kadıköy, Crown Plaza-Bayrampaşa, Dedeman Bostancı-Bostancı, Diamond of İstanbul-Maslak, Divan İstanbul-Pendik, Donizetti Palas Beyoğlu, EEG Otel Beykoz, Focus Hotel Esenler, Gold Star Hotel Fatih, Grand Tarabya OteliTarabya, Gümüşyaka Gümüş Oteli Silivri, Hilton Garden Inn Maltepe, Holiday Inn Express Bayrampaşa, İstanbul Maslak Ayazağa, Kalamış Otel Kadıköy, Kuttim Otel-Pendik, Marist Otel-Kartal, Mir Club Country-Pendik, Onur Alpozan Otel Fatih, Orjin Pera 1 Otel Beyoğlu, Orjin Pera 2 Otel, Ortaköy Townhouse Ortaköy, Özdil Oteli Şile Ramada, Palmali Bakü The Edition Hotel Beşiktaş, Porto Vita Eyüp, Premier Vista-Silivri, Quantum Hotel Bağcılar, Rota Otel Bağcılar, Savanora Hotel-Büyükçekmece, Sektörel Turizm Haberleri, Silence İstanbul Hotel-Kadıköy, Sonkar Otel Avcılar, The Green Park-Pendik, Turizm Haberleri, Tuzla Yelken Otel Tuzla, Ulubaba Oteli-Silivri, Verdi Palace Beşiktaş, Vilayet Otel Karacabey Fatih,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Gökhan KASAP
27 Ağustos, 2010

İstanbul Varoşlarına Başlıgını Yazan Zihniyet hiç Bayrampaşa ya glemişmi mahallelerini görmüş mü ? Bilmiyorsa Gelsin Gezidiriyim.. Acaba Kendisi Nerede Oturuyor ?

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ağustos 27th, 2010 at 20:54 Gökhan KASAP mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları