Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul Turizm Ödüllerini Tayyip Erdoğan verdi

07 Kasım, 2009 | 10:30

İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce ikincisi düzenlenen “İstanbul Turizm Ödülleri”ni Başbakan Tayyip Erdoğan‚ Bakan Ertuğrul Günay ve Başkan Kadir Topbaş verdi.

İstanbul Turizm Ödüllerini Tayyip Erdoğan Törende konuşan Tayyip Erdoğan‚ “İstanbul’a aşk ve sevdayla bağlanmanın neticesini almak‚ şehri geleceğe hazırlamak istiyoruz” dedi.

İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce bu yıl ikincisi verilen “İstanbul Turizm Ödülleri”‚ İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’ndaki törenle sahiplerini buldu.

İstanbul Kongre Merkezi’ndeki törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan‚ Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay‚ Devlet Bakanı Hayati Yazıcı‚ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş‚ Vali Muammer Güler‚ İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili‚ çok sayıda sanatçı ve turizmci ile iş ve sanat dünyasının temsilcileri katıldı.

Törende konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‚ bir idareci olarak doğduğu ve büyüdüğü İstanbul’a farklı bir aşkı bulunduğunu belirterek‚ bunu belediye başkanlığı sürecindeki uygulamalarıyla göstermeye gayret ettiğini‚ başbakanlık görevine gelince de Türkiye’nin özeti olan İstanbul’u farklı ve layık olduğu konuma taşımak için gayret gösterdiğini söyledi. Göreve geldiklerinde turizm denilince akla sadece deniz‚ kum ve güneşin geldiğini ifade eden Erdoğan‚ o dönemde Türkiye’nin dünyadan çektiği turist sayısının 13 milyon‚ turizmden elde ettiği gelirin de 8.5 milyar dolar olduğunu söyledi.

Turizmde çeşitlendirmeye gidilince durumun değiştiğini ve 2008 yılı sonu itibariyle gelen turist sayısının 26 milyona‚ elde edilen gelirin de 22 milyar dolara ulaştığını kaydeden Erdoğan‚ Türkiye’nin destinasyon noktasında çok büyük bir zenginliği olduğunu ve keşfedilmeyen zenginliği ve madenleri bulunduğunu belirtti. “İstanbul müzeler konusunda zengini mi? Türkiye müzeler zengini mi? Değil. Aslında biz müzeler noktasında çok fakir bir ülkeyiz” diyen Tayyip Erdoğan‚ müzeler konusunda zenginleşmek için yapılması gereken yatırımlar olduğunu ve bu konuda özel sektör ile kamunun elele vermesi gerektiğini belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Emine Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş‚, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili‚, İstanbul Turizm Ödülleri, İstanbul Turizm Ödülleri Ertuğrul Günay, İstanbul Turizm Ödülleri Haberleri, İstanbul Turizm Ödülleri Kadir Topbaş, İstanbul Turizm Ödülleri Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Recep Tayyip Erdoğan, Tayyip Erdoğan, Vali Muammer Güler,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları