Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul’u iki ayda 1 milyon 150 bin turist ziyaret etti

05 Mart, 2013 | 13:53

İstanbul'u iki ayda 1 milyon 150 bin turist ziyaret etti İstanbul’a bu yılın ilk iki ayında gelen yabancı turist sayısı, geçtiğimiz yıla göre göre yüzde 21,6 artarak 1 milyon 150 bin olarak gerçekleşti.

İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 2012 yılının Ocak ve Şubat aylarında İstanbul’a gelen yabancı turist sayısının 945 bin 786 olduğu hatırlatıldı.

Açıklamaya göre bu rakam, bu yılın ilk 2 ayında yüzde 21,6 oranında artarak 1 milyon 150 bine çıktı. Turistler, milliyetlerine göre ise şöyle: Almanlar 105 bin 589, Ruslar 82 bin 736, İngilizler 49 bin 197, Fransızlar 45 bin 289 ve Amerikalılar 43 bin 865.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman Turistler, Fransız turistler, İstanbul, İstanbul Haberleri, İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, İstanbul tur, İstanbul Turist, İstanbul turist sayısı, İstanbul turist ziyaret, Rus turistler,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları