Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul’a ilk üç ay 1 milyondan fazla turist geldi

07 Nisan, 2010 | 21:01

İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bu yılın Ocak ayında 294 bin 352, Şubat ayında 372 bin 713, Mart ayında da 489 bin 884 turist ziyaret etti.

Toplam 1 milyon 156 bin 949 turistten 6 bin 424’ünü, Karaköy Limanı’na gelen günü birlik ziyaretçiler oluşturdu.

İstanbul’a gelen yabancıların milliyetlerine bakıldığında ise ilk sırayı yüzde 11,7 ile Almanlar, yüzde 7,4’lük oranla Ruslar, yüzde 4,8’lik oranla İranlı turistler ve İngilizler aldı. Sıralamada daha sonra yüzde 4,1’lik oranla İtalyanlar, yüzde 4’lük oranla Fransızlar, yüzde 3,8’le Amerikalılar, yüzde 3,2’lik oranla Japonlar, yüzde 3,1’le Hollandalılar ve yüzde 2,7’lik oranla da İspanyollar yer aldı.

Yine yüzde 2,5’lik oranla Ukrayna, yüzde 2,1’le Azerbaycan ve Güney Kore, yüzde 1,9’la Türkmenistan, yüzde 1,7’lik oranla KKTC’den ziyaretçi alan İstanbul’a, bunların dışındaki ülkelerden gelen yabancı ziyaretçilerin oranı ise yüzde 39,7 olarak gerçekleşti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İstanbul Alman Turist, İstanbul Otelleri, İstanbul turist sayısı, İstanbul Turizm, İstanbul Turizm Otel, İstanbul Türkiye, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları