Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul tavla şöleni başladı

20 Şubat, 2015 | 10:24

İstanbul Tavla Derneği Tavla Kulübü’nün kuruluşunun 7’inci yıldönümü kapsamında düzenleyeceği “Tavla Şöleni” başladı.

20-22 Şubat 2015 tarihlerinde, WOW İstanbul Hotels’te gerçekleşen Tavla Şöleni’nde bu yıl da dünyanın dört bir yanından ünlü tavla şampiyonları ve tavla tutkunları yarışıyor.

İSTAVDER 7.Yıldönümü Şampiyonası ve 7. Türkiye Danışman Çiftler Şampiyonası olmak üzere iki büyük turnuvadan oluşacak Tavla Şöleni, ayrıca one point, takımlar yarışması, hızlı tavla, 3 zar, bir puan gibi birçok yan aktivite ile de renkleniyor. Üç gün boyunca sürecek turnuvada şampiyon Pazar günü oynanacak maçlarla belirlenecek.

Dünyanın en iyi oyuncuları İstanbul’da

Türkiye’nin yanı sıra KKTC, Yunanistan, Bulgaristan, İran, Gürcistan, Almanya, Danimarka, İngiltere, İsviçre, Amerika, Portekiz ve Japonya’dan gelen oyuncularla birlikte toplam 400 tavla tutkununun yarışacağı turnuvalara, dünyanın en iyi oyuncuları olan Dünya Şampiyonu Japon Masayuki Mochizuki (mochi) ve dünya ikincisi Michihito Kageyama (michi) ile 2012 Dünya Şampiyonu Danimarkalı Nevzat Doğan, Avrupa Şampiyonu Sabri Büyüksoy, Erhan Yenişen, Cüneyt Argun Genç ve Ali Çetin Belene gibi usta oyuncular da katılacak.

Erdağ: “Tavla sporu için Federasyon kurma çalışmalarımızı hızlandırdık”

Düzenledikleri turnuvalarla tavlayı sadece zenginlerin şampiyon olabileceği bir spor olmaktan kurtarmayı ve en kısa zamanda bir Federasyon kurmayı amaçladıklarını söyleyen İSTAVDER Başkanı Fuat Erdağ sözlerine şöyle devam etti:

“Dünyada gerçekleştirilen tüm tavla turnuvaları maddi durumu iyi olan insanlara hitap ediyor, turnuvaya katılım için 1000 Euro civarında ücretler ödeniyor. Oyunculardan toplanan bu paralar dereceye giren oyunculara ödül olarak paylaştırılıyor. Bizde ise; oyuncular son derece cüzi bir miktar (190 TL) ödeyerek turnuvaya katılabiliyorlar. Turnuvanın para ödülleri de sponsorlardan sağlanıyor. Böylece dileyen her tavla tutkunu turnuvalarımıza katılabiliyor. Amacımız tavlayı sadece zenginlerin şampiyon olabileceği bir spor olmaktan kurtarabilmek ve briçle satrançta olduğu gibi Spor Federasyonu kurmak. Federasyon için tüm hazırlıklarımız tamam, tek ihtiyacımız olan yeterli oyuncu sayısına ulaşmak. Bunun için de ulusal ve uluslararası pek çok turnuva düzenliyoruz ve Türkiye çapındaki tüm tavla tutkunlarını bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bu sene turnuvaya katılım sayımızı 400 oyuncu ile sınırlandırdık ama gelecek yıl 600 oyuncuya yükseltmeyi hedefliyoruz.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ali Çetin Belene, Almanya, Amerika, Bulgaristan, Cüneyt Argun Genç, Danimarka, Erhan Yenişen, Fuat Erdağ, Fuat Erdağ kimdir, Fuat Erdağ tavla, Gürcistan, İngiltere, İran, İstanbul Tavla, İstanbul Tavla Derneği, İSTAVDER, İsviçre, Portekiz, Tavla Kulübü, Tavla Kulübü istanbul, Tavla Şöleni, Tavla Şöleni istanbul, Yunanistan,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları