Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul ‘Shopping Fest’ ile alışverişin merkezi olacak

11 Haziran, 2012 | 10:33

İstanbul Shopping Fest başladı. İstanbul ‘Shopping Fest’ ile alışverişin merkezi olacak.

‘İstanbul Shopping Fest’ İstiklal Caddesi’nde düzenlenen renkli yürüyüşle başladı. 9 – 29 Haziran tarihleri arasında devam edecek festival boyunca İstanbullular, hem kültür ve sanat etkinliklerinin, hem de ucuza alışveriş yapmanın keyfini yaşayacak.

Bu yıl ikincisi düzenlenen alışveriş festivali ‘İstanbul Shopping Fest’ İstiklal Caddesi’nde düzenlenen yürüyüşle başladı. Yürüyüşe İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve festival yetkilileri katıldı. Odakule’den başlayan yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu. Mehter takımının eşlik ettiği yürüyüşte, pandomimden, dans gösterilerine kadar çok sayıda farklı etniklik yer aldı. Yürüyüş İstiklal Caddesi’ndeki vatandaşların ve turistlerin de ilgisini çekti. Mehter takımı ve dans gösterilerini gören turistler cep telefonlarıyla yürüyüşü kameraya aldı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, hedeflerinin İstanbul’u uluslararası marka yapmak olduğunu söyledi. İstanbul’un tarih, kültür, medeniyet, eğitim, sağlık, turizm ve güzellikte marka olduğunu ifade eden Vali Mutlu, “Bütün hedefimiz uluslararası anlamda da bir ticaret merkezine dönüştürmektir bu şehri. Elbette ki 9 – 29 Haziran tarihleri arasında düzenlenen bu alışveriş festivalinde, kendi vatandaşımıza da indirimli satışlar yapılacak fakat asıl hedefimiz ülkemize diğer ülkelerden çok sayıda konuğun gelmesi ve bu şehrin ticari hayatına güç vermesi ve İstanbul’dan boş valizlerle gelip dolu valizlerle dönmesidir.” diye konuştu.

Napolyon’un “Dünya tek devlet olsaydı, İstanbul başkent olurdu” sözünü hatırlatan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da, İstanbul’un son yıllarda çok farklı bir imajla dünya platformunda yer aldığını söyledi. Dünya Kongreleri sıralamasında İstanbul’un 7. sıraya yükseldiğini anlatan Topbaş, “İstanbul’da kararlar alınıyor. Spor karşılaşmalarında dünyanın en büyük müsabakaları İstanbul’da yapılıyor. Her yönüyle İstanbul dünyaya kendini farklı bir şekilde hissediyor.” şeklinde konuştu.

İstanbul’un Türkiye’nin ve dünyanın alışveriş merkezi haline dönüştüğünü belirten Başkan Topbaş şöyle konuştu: “Geçen yıl bunu gördük. Alışveriş merkezlerimizle, mağazalarımızla bunu kanıtladık. Ben özellikle sektördeki bütün temsilcilerine ve sektör mensuplarına teşekkür ediyorum. Defilelerle, kongrelerle, fuarlarla İstanbul artık yakinen izlenen bir şehir. Her geçen gün trend yükseliyor. İstanbul’da olmak, İstanbul’a yatırım yapmak artık bir ayrıcalık oldu. İstanbul ticaret olarak dünyanın önemli nabzını tutan bir merkez olduğunu herkes kabul ediyor.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul, İstanbul Shopping Fest, İstanbul Shopping Fest 2012, Kadir Topbaş, Napolyon, Shopping Fest,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları