Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul Shopping Fest Bakü’de tanıtıldı

03 Mayıs, 2013 | 15:32

İstanbul Shopping Fest Bakü'de tanıtıldı İstanbul Shopping Fest Bakü’de tanıtıldı.İstanbul’da 8-30 Haziran’da düzenlenecek İstanbul Shopping Fest (İSF) Azerbaycan’da tanıtıldı.

Bu yıl, üçüncü kez Türk ve yabancı tüketicileri İstanbul’da alışveriş ve eğlenceyle buluşturmaya hazırlanan İSF, organizasyonun yurt dışı tanıtım faaliyetlerine Azerbaycan’ın başkenti Bakü’den başladı.

Bakü Büyükelçiliğinin Kültür ve Tanıtma Müşaviri Seyit Ahmet Arslan’ın ev sahipliğinde, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, İSF İcra Kurulu Başkanı Vahap Küçük, İSF İcra Kurulu Üyesi Hüseyin Doğan, İSF Genel Müdürü Füsun Tavus, Azerbaycanlı sanatçı Tünzale Ağayeva ve Türk sanatçı Oya Ergün’ün katılımıyla Bakü’de düzenlenen basın toplantısını çok sayıda medya mensubu izledi.

Toplantıda konuşan İSF İcra Kurulu Başkanı Vahap Küçük, İSF olarak kıtaların buluşma noktası, dünyanın göz bebeği İstanbul’un güzelliklerini bir kez daha dost ve kardeş ülke Azerbaycan’da paylaşmaktan son derece mutlu olduğunu söyleyerek, ilk tanıtım faaliyetlerini geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Bakü’den başladıklarını, Azerbaycanlılar’ın geçen seneki festivale yoğun ilgi gösterdiğini, bu yıl da onların uğuruna inandıklarını belirtti.

Azerbaycan’ın, geçen yılki festivale en fazla turist gönderen ülkeler arasında İran ve Rusya’nın ardından üçüncü ülke olduğunu kaydeden Küçük, 2012’de düzenlenen İSF’de İstanbul’a gelen Azerbaycanlı turist sayısında yüzde 35 artış yaşandığını, bu yıl sayının daha da artmasını beklediklerini ifade etti.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ise Türkiye’nin tanıtımı için yapılan her türlü etkinliği desteklediklerini ve İSF’nin Azerbaycan’da tanıtımı maksadıyla yapılan etkinlikler kapsamında TRT Akşam Sefası müzik grubunu Bakü’ye getirttiklerini ve grubun Azerbaycanlı sanatçıların da katılacağı bir konserde Bakülüler’e muhteşem bir müzik ziyafeti vereceğini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İstanbul Shopping Fest, İstanbul Shopping Fest 2013, İstanbul Shopping Fest Bakü, İstanbul Shopping Fest başlıyor, İstanbul Shopping Festival,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları