Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul Photo Contest Fotoğraf Sergisi kapılarını açıyor

06 Kasım, 2015 | 10:57
Fotoğraf: Hakan Çelik

Fotoğraf: Hakan Şimşek

İstanbul Photo Contest Fotoğraf Sergisi, 9 Kasım’da kapılarını açıyor. Fotoğraf tutkunlarının merakla beklediği etkinlik 16 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek.

İstanbul Photo Contest için 25’in üzerinde ülkeden 63 fotoğrafçı İstanbul’u fotoğrafladı. ‘Yabancı Seyyahlar Gözüyle İstanbul’ adıyla düzenlenen uluslararası fotoğraf yarışmasının birincisi Almanya’dan Janis Westphal oldu. Finlandiya’dan Esko Lius’in ikinci olduğu yarışmada üçüncü sırada ise İtalya’dan Silvia Diamanti yer aldı.

Dünyanın her kıtasından yoğun ilginin gösterildiği İstanbul Photo Contest’den en güzel karelerin yer aldığı Fotoğraf Sergisi, 9-16 Kasım tarihlerinde İstanbul Fatih’teki Hocapaşa Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

Fotoğraf tutkunlarının gözünden İstanbul

-Yabancı Seyyahlar Gözüyle İstanbul Yarışması’na 25’in üzerinde ülkeden 63 kişi 304 kare fotoğrafla katıldı. En fazla katılım Rusya’dan. Libya ve Karadağ’dan ilk defa katılım oldu.

-Yarışma için gönderilen fotoğraflarda en çok yer alan konulardan biri İstanbul’un arka sokakları.

– Enerjisi, sokak kedileri, yemek kültürü, pazarlar, tarihi eserler gelen turistleri büyülüyor.

-İstanbul’da toplu ulaşım ve metro sistemi de turistlerin ilgisini çeken konulardan biri.

-İstanbul’un her yerindeki plansız yapılaşma turistlerin gözünden kaçmıyor. Tarihi yarımadanın dokusuna uymayan dönüşümler de turistleri rahatsız eden meselelerden biri. Daha önce İstanbul’u ziyaret eden turistler kenti tanıyamadıklarını söylüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hocapaşa Kültür Merkezi, İstanbul, İstanbul fotoğraf sergisi, İstanbul fotoğrafları, İstanbul Photo Contest, İstanbul sergi, Photo Contest,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları