Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul ilk 10 Dünya kenti arasında

12 Eylül, 2009 | 12:28

İstanbul ilk 10 Dünya kenti arasında Dünyanın farklı ülkelerinde özel şehir sayıları çıkartan Time Out Dergisi, hazırladığı özel kitapta İstanbul’u dünyanın en güzel ilk 10 şehri arasında gösterdi.

Özel bir jüri tarafından yapılan seçimde İstanbul ile ilgili övgü dolu ifadeler kullanıldı.

Özel bir jüri tarafından yapılan seçimlerin sonucunda dev metropoller; mimari, kültür&sanat, gece yaşamı, yiyecek&içecek, yaşam kalitesi ve dünyadaki statüsü açısından değerlendirildi.Değerlendirme sonucunda İstanbul dünyanın en güzel 8’nci metropolü seçildi.

Kitapta İstanbul’un 7 tepesine, hareketli şehir yaşamına ve şehirdeki tarihi kültürel eserlere dikkat çekildi. Kitapta, İstanbul’un Avrupa ve Asya arasında kesişim noktasında olmasından dolayı tarihte olduğu gibi gelecekte de önemini koruyacağı belirtiliyor.

Listenin 1’inci sırasında New York, 2’nci sırasında Londra, 3’ncü sırada Paris yer alıyor.4’üncü Berlin, 5’inci Barcelona, 6’ncıChicago, 7’nci Tokyo, 8’nci İstanbul, 9’uncu Roma,10’uncu ise Sydney olarak belirlendi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Haftasonu İstanbul, İstanbul, İstanbul Konserleri, İstanbul Time Out, Paris Disneyland, Paris Gezisi, Paris Time Out, Paris Turları, Turizm Haberleri, Turtizm Gazetesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları