Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul Havalimanı’ndan ilk uçak havalandı!

31 Ekim, 2018 | 12:15

İstanbul Havalimanı'ndan ilk uçak havalandı!

İstanbul Havalimanı’ndan ilk uçak havalandı. İstanbul Havalimanı’ndan açılışı sonrası ilk tarifeli seferi gerçekleştirecek olan Türk Hava Yolları’nın “TK 2124” kodlu uçağı, Ankara’ya doğru hareket etti.

İstanbul Havalimanı’ndan tarihi an yaşandı. 29 Ekim’de yapılan açılışı sonrası İstanbul Havalimanı’ndan ilk tarifeli sefer gerçekleşti. Türk Hava Yolları’nın (THY) “TK 2124” kodlu uçağı, başkent Ankara’ya doğru hareket etti.

İstanbul Havalimanı'ndan ilk uçak havalandı.

İstanbul Havalimanı’ndan ilk uçak havalandı!

İstanbul Havalimanı’ndan yapılan ilk uçuşa katılan yolcuları Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan uğurlarken, Hava Trafik Kontrol Kulesi’ne çıkan bakan Turhan, yetkililerden de bilgi aldı.

İlk uçuş için gerçekleştirilen programa bakan Mehmet Cahit Turhan’ın dışında THY yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak ve çok sayıda davetli katıldı. Protokol üyelerinin de aralarında bulunduğu toplam 349 yolcu, Check-in işlemlerinin ardından uçağa biniş yaptı.

İstanbul Havalimanı’ndan ilk uçuş 11.30’da gerçekleştirildi

İlk uçuş saat 11.30’da Ankara’ya gerçekleşti. THY bu ilk sefere özel olarak bünyesindeki en büyük yolcu uçağı olan 349 kişi kapasiteli Boeing 777-300 tipi geniş gövdeli uçağıyla seferi icra etti. İstanbul Havalimanı’ndan havalanacak 2. tarifeli sefer ise Kıbrıs Ercan Havalimanı’na yapılacak. Yeni açılan İstanbul Havalimanı’na ilk tarifeli inişi gerçekleştirecek Ankara-İstanbul seferini yapan uçak ise saat 14.15’de piste iniş yapacak.

İlker Aycı, nişanlısı Tuğçe Saatman ile katıldı

Tarihi günün ilk yolcuları

Tarihi uçuşa Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, nişanlısı Tuğçe Saatman ile katıldı.Tarihi uçuş için havalimanına gelen yolcular heyecanlı olduklarını ifade ettiler.

Yolculardan İsmail Arat, “Ankara’da yaşıyorum. İstanbul Havalimanı’ndan yapılacak ilk uçuşta yer aldığım için çok mutluyum. Havaist otobüsleriyle Atatürk Havalimanı’ndan buraya geldim. İlk otobüsle sabah saat 06.00’da hareket ettim ve 40 dakikada İstanbul Havalimanı’na geldik” ifadelerini kullandı.

Alman vatandaşı Tino Delker ise, “Çok heyecanlıyım. Birinci yolcu da oldum çok mutluyum. İstanbul Havalimanı’nın dizaynı çok güzel ona dikkat ettim. Çoğu şeyi modern ve yepyeni” diyerek duygularını dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bilal Ekşi, Boeing 777-300, Funda Ocak, İlk uçak, İlker Aycı, İsmail Arat, İstanbul havalimanı, Kadri Samsunlu, Mehmet Cahit Turhan, Tarihi uçuş, THY, Tino Delker, Tuğçe Saatman, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları