Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul Havalimanı’nda film çekmek isteyenler 1294 euroyu gözden çıkaracak!

20 Kasım, 2018 | 11:47

İstanbul Havalimanı'nda film çekmek isteyenler 1294 euroyu gözden çıkaracak!

Açılışı 29 Ekim’de gerçekleştirilen İstanbul Havalimanı’nda film çekim tarifesi belli oldu. Film, dizi ve reklam şirketlerinin gözde mekanı olması beklenen İstanbul Havalimanı’nın film çekim bedellerini belirleyen DHMİ’nin açıkladığına göre çekim bedelleri 1294 eurodan başlıyor.

Açılışı 29 Ekim’de gerçekleştirilen İstanbul Havalimanı’nda film çekim tarifesi belli oldu.

Film çekmek isteyenler 1294 euroyu gözden çıkaracak

Film, dizi ve reklam şirketlerinin gözde mekanı olması beklenen İstanbul Havalimanı’nın film çekim bedellerini belirleyen Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin açıkladığına göre çekim bedelleri 1294 eurodan başlıyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından internet sitesinde yayımlanan bir çizelgeyle ayrıntılarıyla açıklandı. açıklanan tarifeye göre, çekim süresi 0 – 3 saat arasındaysa 1294 euro, 3-6 saat 2586 euro, 6 – 24 saat arasında 4641 euro ödeme yapılacak. Havalimanında fotoğraf çekim ücreti ise günlük 663 euro olarak belirlendi.

Çekim haber içinse ücret alınmayacak

Fotoğraf ve film çekimi yapmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler, çekim yapılacak havalimanı başmüdürlüğü ve havalimanı-terminal işletmecisinden 48 saat önceden yazılı izin alacak.

Çekime ilişkin yazılı iznin alınmasını ardından çekim ücreti peşin olarak havalimanı işleticisine ödendikten sonra çekime başlanacak. Çekim esnasında faydalanılan elektrik, su, telefon, otopark, araç, gereç, personel ve benzerine ilişkin hizmet bedelleri çekim yapan gerçek veya tüzel kişiden ayrıca tahsil edilecek. Günlük fotoğraf çekim süresi, çekimin başlamasını müteakiben 24 saatlik süreyi kapsayacak.

Kamu kurum, kuruluşları adına özel kuruluşlarca yapılacak çekimlerde, DHMİ tarafından ya da adına yapılacak çekimlerde ve haber amaçlı çekimlerde ücret tarifesi uygulanmayacak. Çekim esnasında faydalanılacak elektrik, su, telefon, otopark, araç, gereç, personel ve benzerine ilişkin hizmet bedelleri çekim yapan gerçek veya tüzel kişiden ayrıca tahsil edilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Devlet Hava Meydanları İşletmesi, DHMİ, Film çekim tarifesi, İstanbul havalimanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları