Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul Havalimanı’na taşınma tarihi nihayet netleşti!

28 Aralık, 2018 | 13:43

İstanbul Havalimanı’na taşınma tarihi nihayet netleşti!

29 Ekim’de açılışı yapıldıktan sonra yılbaşından önce taşınılacağı söylenen ancak ertelenen İstanbul Havalimanı’na kesin geçiş tarihi nihayet netleşti. DHMİ’nin belirlediği tarih 3 Mart 2019.

Geçtiğimiz günlerde yapılan toplantının ardından taşınma tarihi ertelenen İstanbul Havalimanı’nda operasyonların başlama tarihi belli oldu.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nden (DHMİ) konu ile ilgili ilgili kurum ve şirketlere gönderilen yazıda daha önce 30-31 Aralık tarihlerinde yapılması planlanan taşınma işleminin ertelenme nedenleri sıralandı:

Muhtemel olumsuz hava şartları, taşınma güzergahı trafiğe kapatılacağı için yaşanması muhtemel mağduriyetler, taşınma işleminde kullanılacak 700 adet aracın geçici tescil işlemlerinin tamamlanmaması, İstanbul Havalimanı’nda görev yapacak gümrük ve emniyet personelinin eğitim ve tayin süreçlerinin tamamlanmaması.

DHMİ yeni tarihi belirledi: 3 Mart 2019

DHMİ’nin yazısında İstanbul Havalimanı’ndan halihazırda yapılan uçuşlar kademeli olarak artırılacağı belirtildi. İstanbul Havalimanı’nın tam kapasite ile işletmeye geçiş tarihinin 3 Mart 2019 tarihine ötelendiği ifade edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Büyük Taşınma, DHMİ, Havacılık, İstanbul havalimanı, Seyahat, Taşınma tarihi, Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları