Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, savcılığa suç duyurusunda bulundu!

21 Kasım, 2018 | 13:00

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, savcılığa suç duyurusunda bulundu!

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, sosyal medya platformlarında yayılan havalimanı bünyesinde çalıştırılmak üzere iş güvenceli başvuru alındığına dair aslı olmayan paylaşımlar üzerine, harekete geçerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

31 Ekim’de tarifeli uçuşlara başlanan İstanbul Havalimanında çalışmak isteyenler için garantili iş başvurusu alındığı iddia edilerek para talep edildiğinin tespit edilmesi üzerine havaalanı işletmecisi olan İGA, savcılığa suç duyurusunda bulunarak, başvuru yapacaklara “dolandırıcılara dikkat edin” uyarısı yaptı.

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, savcılığa suç duyurusunda bulundu

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA konu ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. İGA’nın yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İstanbul Havalimanı güvenlik personeli iş ilanlarında dolandırıcılara dikkat ediniz. Son dönemde anlık sohbet ve çeşitli sosyal medya platformlarından, İstanbul Havalimanı bünyesinde çalıştırılmak üzere; işe başlatma güvenceli olarak iş başvurusu alındığına dair aslı bulunmayan paylaşımlar yapıldığı ve bu süreçte adaylardan ön kayıt adı altında para talep edildiği tespit edilmiştir”

Başvuru için doğru adresler

İGA’nın yaptığı açıklamanın devamında ise “29 Ekim 2018’de faaliyete giren İstanbul Havalimanı için Şubat 2018 itibarıyla 3 bin 500 güvenlik personeli alınması için ilan açılmıştır. Bahsi geçen işe alım süreci, İGA Güvenlik Hizmetleri A.Ş.’nin Mecidiyeköy ve Avcılar mülakat ofislerinde, danışmanlık firmamız olan Mental HR – Consultancy tarafından yürütülmektedir.

Başvurular, www.igairport.com, www.kariyer.net ve Mental HR Consultancy danışmanlık firmamıza ait olan www.guvenlikistihdami.com web siteleri üzerinden alınmakta olup hiçbir ücret talep edilmemektedir. Adaylarla yapılan görüşmelerde herhangi bir isim altında bedel talep edilmemekte veya karşı ödeme yöntemi kullanılarak kargo yoluyla herhangi bir belge gönderilmemektedir” denildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dolandırıcılık, Havaalanı işletmecisi, İGA, İGA savcılık, İstanbul havalimanı, Suç duyurusu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları