Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İstanbul gastronomi merkezi olacak

11 Aralık, 2009 | 13:21

İstanbul Restaurant Turizm Restoran ve Kulüp Yatırımcıları İşletmecileri Derneği (TURYİD) Başkanı Barış Tansever, 2010 yılından itibaren İstanbul’u Avrupa’nın gastronomi merkezi yapmak için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

Tansever, Barselona’da turistlerin toplam harcadığı paranın yüzde 30’unun yeme-içmeye ayrıldığını, aynı oranın Paris’te yüzde 55, İstanbul’da ise yüzde 10’lar seviyesinde bulunduğunu dile getirdi.

“Mutfağıma Güveniyorum” projesi ile yılda 50 milyon tabağın gıda güvenliğinden geçerek konuklara sunulacağını ifade eden Tansever, “TURYİD üyeleri olarak 2010 yılında yatırımlara devam edeceğiz. Kriz var diye çekilmeyeceğiz ve yeni mekanlar açmayı sürdüreceğiz. İstanbul’u 2010 yılından itibaren gastronomi merkezi haline dönüştürmeye çalışacağız. 2010’da sektöre yabancı sermayenin de daha çok gelmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barış Tansever, Gastronomi, İstanbul, İstanbul Gastronomi, İstanbul Gastronomi Merkezi, İstanbul Haberleri, İstanbul Turizm, İstanbul ve Gastronomi, Mutfağıma Güveniyorum, Mutfağıma Güveniyorum Projesi, Turizm, Turizm Haberleri, Turizm Restoran ve Kulüp Yatırımcıları İşletmecileri Derneği, TURYİD,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları